KrediGO

Akbank ATM Kartsız Para Çekme İşlemleri

Teknolojik gelişimleri son derece başarılı bir şekilde tüketicileriyle paylaşan Akbank bu konuda sunduğu hizmetleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Akbank kullanıcıları ayrıca Akbank ATM kartsız para çekme işlemleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü ATM’ler tüketicilerin pek çok işini bir arada yapabilmesini sağlar. Bazı durumlarda ise Akbank kartı olmadan işlem yapılabilmektedir. Tamda bu noktada sizlere yazımızın devamında kapsamlı bilgiler sunuyor olacağız.

Akbank ATM Kartsız Para Çekme

Akbank hesap kartınız olmadan da ATM’den para çekebilirsiniz. Fakat bu işlem için öncelikle bankanın ‘Akbank Direkt’ uygulamasını akıllı cihazınızda kullanmanız gerekmektedir. Şimdi Akbank ATM Kartsız Para Çekme İşlemleri hakkında yapmanız gerekenler şu şekilde olmalıdır;

  • Öncelikle uygulamaya giriş yapın.
  • Daha sonra transfer kısmında yer alan referans kodu ile para çekme seçeneğine tıklayın.
  • Buradan çekeceğiniz tutarı ve hangi hesabınızdan para çekeceğinizi seçmelisiniz. Uygulamadaki işlemler bu şekilde tamamlandıktan sonra ATM’de işlemleriniz devam edecektir.
  • Akbank ATM’sine geldiğiniz zaman giriş tuşuna ve daha sonra kartsız işlemler menüsüne geçiniz.
  • Ardından para çekme menüsüne geçerek yine referans konud ile para çekme seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan son ekranda referans kodu talep edilecektir. Cihazınızdaki kodu ekrana göstermeniz yeterlidir.
HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  HGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlemlerin ardında 4000 TL’ye kadar para çekimi yapabilirsiniz.

Akbank ATM Kartsız İşlemler

Bankanın kartsız işlemler menüsünde pek çok hizmeti kullanabilirsiniz. Bu konuda şu örnekler paylaşılabilir;

  • ATM üzerinden referans kodu ile para yatırabilirsiniz.
  • Referans kodu olmadan da para yatırımı yapılabilir fakat bu hizmet için İBAN veya hesap numarasını bilmeniz gerekmektedir.
  • ATM üzerinden kredi kartı borç ödemesi yapılabilir.
  • Şans oyunları ödemesi yapılabilir.

Akbank bankamatik katınızın kaybolması durumunda ilk olarak bankanın müşteri hizmetleri olan 444 2 525 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bu bilgilerin yanı sıra kartın ATM’de kalma durumunda da hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerini arayarak durumu aktarabilirsiniz.

Bu yazımızda Akbank ATM Kartsız Para Çekme İşlemleri ve ATM’den yapılabilecek kartsız işlemler hakkında bilgiler sunduk. Bankayla ilgili diğer bilgilerin yanı sıra her türlü finans, bankacılık ve yatırım bilgileri için sitemizi dilediğiniz her an takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  İcralık Borç Ödenmezse Ne Olur?

İlginizi Çekebilir