Banka Kartı Almak Ücretli Mi?

Banka kartı artık herkesin kullanmaya başladığı, şirketlerin işe girmenizin hemen ardından sizden istediği veya sizin adınıza çıkardıkları kartlardır. Banka kartlarının ve kredi kartlarının ortak özelliği harcamalarınızı yapabilmek, paranızı güvenle saklamak ve herhangi bir şekilde olası gasp ve benzeri durumlardan kurtulmanızı sağlayarak, her türlü işlemlerinizi tek bir ATM veya online olarak halledebilmenizi sağlamaktır.

Banka kartlarının çıkarılması için bankaya başvurmanızın hemen ardından sizin adınızın yazılı olduğu bir banka kartı sizin istediğiniz adrese teslim edilecek ve ilk kullanımınızın hemen ardından banka kartınızı rahatlıkla her türlü alışverişinizde yurtiçi ve yurtdışı farketmeksizin isteğinize bağlı olarak kullanabileceksiniz.

Banka Kartı Almak Ücretli Mi?

Bankadan bankaya değişecek olduğu şekilde bazı bankalar yıllık kart ücreti adı altında banka kartı için ücret almaktadır. Ancak bazı bankalar ise özellikle maaş kartlarında herhangi bir şekilde ücret almadıkları olabiliyor.

Bazı bankalar ise bazı yıllar için veya 6 ayda bir kere olacak şekilde banka kartı ücreti talep edebildikleri gibi müşterilerin bu durumdan rahatsız olması üzerine bazı müşterilerine bu parayı geri iade edebiliyor. Tüketici Hakem Heyeti’ne gidilmesi ile birlikte bu ücreti geri alabilen banka kartı müşterileri olduğu gibi bazı müşteriler ise bu durumdan dolayı kartlarını iptal edebiliyorlar.

Banka kartı ücretleri bankadan bankaya değiştiği gibi ücretler genellikle 66 TL ila 156 TL arasında değişiyor.