Banka Kartlarının Öğrencilere Sunduğu Avantajlar

Banka kartları günümüzdeki her tüketicinin kullandığı kartlar arasındadır. Bununla beraber Banka Kartlarının Öğrencilere Sunduğu Avantajlar da çok çeşitlidir. Öncelikle bir banka kartı sahibi olmak istiyorsanız bankaların bu konudaki hizmetlerine bakabilirsiniz. Ayrıca bu işlem için sadece kimlik belgesiyle banka şubelerine gitmeniz yeterlidir. Öğrenciler ise ayrıca öğrenci belgesiyle başvuru yapmak zorundadır.

Öğrenci Banka Kartları

Üniversitede okuyan öğrenciler için banka kartları bir gerekliliktir. Para transferleri veya acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için bu kartların olması önemlidir. Ayrıca banka kartları için öğrencilerden herhangi bir aidat alınmamaktadır. Bu anlamda daha önceden alınan aidatlar da öğrenci belgesi ibraz edilerek geri alınabilir. Şimdi sizlere Banka Kartlarının Öğrencilere Sunduğu Avantajlar hakkında detaylı bilgiler sunuyor olacağız.

Yapı Kredi – Play Card Avantajları

Öğrencilere özel hesap kartı uygulaması olan Play Card ile beraber şu avantajlardan yararlanabilirsiniz;

  • Hesaptan para çekilebildiği gibi alışveriş yapılabilmektedir.
  • World kart için sunulan tüm kampanyalardan yararlanılabilir.
  • Hesabınıza gönderilen havaleler için hesap işletim ücreti alınmaz.
  • SMS uygulaması ile hesap bakiyesi anında öğrenilebilir.

Akbank – Exi 26

Bu hesap kartından yapılacak olan işlemlerden herhangi bir hesap ücreti alınmamaktadır. Ayrıca hesabına havale yapmak isteyenler de ekstra masraf ödemez. Bununla birlikte ayda 2 kez olmak üzere ATM’lerden masrafsız ödeme çekilebilmektedir.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Öğrenciler için sunulan Genç Bankkart hesap kartında şu özellikler bulunmaktadır;

  • Güvenli alışverişler yapılabilir.
  • Bu kart banka kartının yanı sıra kredi kartı olarak da kullanılabilir.
  • Banka ile ilgili tüm işlemler ATM üzerinden de yapılabilmektedir.

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İş Bankası da Banka Kartlarının Öğrencilere Sunduğu Avantajlar arasında ciddi öneme sahiptir. Bu bakımdan kart ve heap bakiyesi limiti kadar alışveriş yapılabilmektedir. Ayrıca yurt genelindeki tüm ATM’den bankacılık işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Son olarak düzenli bir şekilde ödemelerin yapılması için otomatik talimat hizmeti de sunulmaktadır.

Banka kartlarının öğrencilere sunduğu avantajlar genel olarak bu şekildedir. Ayrıca her banka belirli dönemlerde öğrencilere yönelik kredi fırsatları da sunmaktadır. Güncel olarak takibini sağlamak için bankaların resmi web sitelerine giriş yapmanız yeterli olacaktır.