Bankadan Euro ve Dolar Hesabı Açtırmak

Bankadan Euro ve Dolar Hesabı Açtırmak

Bankalardan herhangi bir zaman dolar ve Euro hesabı açtırmak kolay bir işlem olmasına rağmen bankacılık işlemlerinde kendisine pek güvenemeyen milyonlarca insan bulunuyor. Bu müşteriler ise bankalardan yardım almak yerine internette bilgi aradıklarından banka şifrelerini dahi zaman zaman dolandırıcıların ”biz sizin yerinize hesap açarız” söylemlerine inanarak banka hesaplarının şifresini dolandırıcılar ile paylaşıyorlar. İşte bu süreç sonucunda birçok müşteri banka hesabında olan binlerce liralık paralarını kaybederken bununla da sınırlı kalmıyorlar. Müşterilerin yaşadıkları bu kötü durum sonucunda banka da haklı olarak şifrenin müşteri tarafından bilerek verildiğinden dolayı zaman zaman müşterilerine paralarını iade etmeyebiliyor.

Banka hesabınız var ise ve online işlemleri kullanıyorsanız herhangi bir ücret ödemeden ve herhangi bir şekilde zorlanmadan kolay bir şekilde birkaç dakikalık vakit ayırmanız durumunda banka hesabınızdan kendiniz direkt dolar ve Euro hesabı açabileceksiniz.

Kimseyle Şifrenizi Paylaşmayın!

Ne olursa olsun, hiçbir kullanıcı veya internette gördüğünüz sitelere banka hesabınızın detaylarını ve şifrelerini vermeyin. Şifrenizi hiçbir banka yetkilisi hesabınız bloke dahi olsa, kartınız kaybolsa dahi istemez ve direkt olarak genel merkez üzerinden işlem yaparlar. Sizin korumanız gereken şifrenizi sadece sizin bilmeniz her zaman büyük önem taşımaktadır.

Yapılması Gerekenler Neler?

Bankanızdan döviz hesabı açmak için önce online işlemlere giriş yapın, bankanızın sitesinden veya mobil uygulamasından online işlemlere giriş yaptıktan hemen sonra yapılması gereken işlem başvurular kısmında veya hesap aç kısmında görecek olduğunuz ”döviz hesabı aç” benzeri ifadelerin yer aldığı bölümdür.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Emekli ve Engelli Maaşına Haciz Konulabilir Mi?

Bu bölümden açmak istediğiniz hesap türünü seçiniz ve hemen ardından size sunulacak olan onay metinlerini ve başvuru şartlarını okuyunuz. Bankanız olası işlemler dışında bu işlem için sizden herhangi bir ücret almayacaktır ancak yine de kullanım şartları ve diğer koşulları onaylamadan önce işlemden emin olmak için belgeleri okuyunuz. En alt kısımlar, orta kısımlar ve en üst kısımda yeterli bilgiler yer almaktadır.

Bu aşamadan sonra hesabınız açılacak ve hesabınızla istediğiniz gibi döviz işlemlerini yapabileceksiniz. Ancak bazı bankalar bir takım işlemlere izin vermediği gibi bazı bankalar daha özgür şartlar sunabiliyor.


İlgili yazılar