KrediGO

A Bank

A Bank 1991 yılında kurulan bir bankadır. 2013 yılına gelindiğinde bankanın hisselerinin %75 gibi bir kısmı Katar Bankası olarak bilinen The Commercial Bank bankanın hisselerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. 2016 yılının sonuna gelindiğinde ise A Bank’ın tüm hisselerini The Commercial Bank almıştır. Böylece A Bank tek sermayeden oluşan bir banka haline gelmiştir. A Bank’ı satın alan The Commercial Bank Katar’ın ilk özel bankası olarak bilinmektedir. The Commercial Bank alanında öncü ve saygın bir bankadır. Banka tarafından A Bank’a verilen destekler banka yeniden eski günlerine dönmüş ve müşterilerine eskisi gibi hizmet sağlamaya başlamıştır. Bankanın hisselerin tamamının alınması A Bank’ın daha kaliteli ve modern şekilde müşterilerine hizmet sunmasına katkı bulunmuştur. Moody’s ve Fitch Rattings gibi ülkelerin kredi notlarını değerlendiren kuruluşlar tarafından da The Commercial Bank’ın A Banka sağladığı destek ve gerekli alt yapı hizmetini sağlaması vurgulanmaktadır.

A Bank bünyesinde 50’ye yakın danışman, 1000 kişiye yakın uzman çalışanı aracılığı ile müşterilerine gerekli hizmeti sunuyor. A Bank yapı olarak ülke ekonomisine kısa sürede istihdam olanağı ve gerekli alt yapı hizmetlerinin yapılmasını sağlayan birçok projeye finans desteği sağlaması ile adından söz ettirir. A Bank’ın hedefleri arasında ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve müşterilerine gerekli desteği sağlayarak hem banka olarak kar elde etmeyi hem de müşterilerinin finansal açıdan gelişmesini hedefliyor. 1991 yılında kurulmasına rağmen A Bank son 6 yıldır yaptığı atılımlarla adından daha sık söz ettirir hale gelmiştir. Bu durumda da A Bankın hisselerini satın alan Katar Bankasının katkısı oldukça önemlidir.

A Bank İhtiyaç Kredileri

Ülkemizde bulunan tüm bankalar gibi A Bank da müşterilerinin ihtiyaç duyması halinde kredi desteği sağlamaktadır. A Bank’ın vermiş olduğu ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen bireylerin kredi alabilmeleri için iki önemli nokta bulunuyor. Bu önemli noktalardan biri; krediyi alacak olan kişinin on sekiz yaşından büyük olması iken, önemli olan diğer husus ihtiyaç kredisini çekme talebinde bulunan kişinin düzenli bir gelirinin bulunması olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer siz de on sekiz yaşından büyükseniz ve düzenli bir gelire sahipseniz A Bank ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Krediyi ne zaman alabilirim ya da kredi değerlendirmem ne kadar sürer sorusunu sıkça soran kişilerin de bu noktada rahat olmaları öneriliyor. Çünkü A Bank müşterilerine kredi desteği sağlayıp sağlamayacağı ile ilgili olarak kısa sürede müşterilerini bilgilendirmektedir. Kredinin geri ödenmesi noktasında A Bank’ın müşterilerini zorlamaması ve istenilen vade seçeneklerini müşterilerinin hizmetine sunması dikkat çekiyor.

A Bank Taşıt Kredileri

İnsanlar arasındaki sosyal ilişkilerin zayıflaması ile birlikte birçok ihtiyacı karşılayabilmek için bankalardan kredi talebinde bulunulmaktadır. Araba almak isteyen kişilerden yine A Bank’a başvurarak kredi çekebiliyor. Taşıt kredisi talebinde bulunan kişiler A Bank tarafından istenilen belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde tedarik ederek taşıt kredisi alabilir. Tabi bu krediyi almak isteyen kişilerin yaşlarının yeterli olması ve bir gelire sahip olması gerekmektedir. Bunun dışında A Bank müşterilerine herhangi bir zorluk çıkarmadan kısa sürede taşıt kredisi noktasında da gerekli desteği sağlıyor.

A Bank Konut Kredileri

A Bank ev sahibi olmak isteyen müşterilerine uygun vade seçenekleri ile kredi desteği sağlamaktadır. Siz de konut kredisi almak için internet üzerinden, A Bank’ı telefonla arayarak ya da en yakın A bank Şubesine giderek konut kredisi çekebilirsiniz.

A Bank Kredi Kart Özellikleri

A Bank müşterilerine Diners Club Card ve A Bank Bonus kredi kartı kullanım hakkı sağlıyor. Bu kredi kartlarında diğer tüm kredi kartlarında bulunan özellikler bulunmaktadır. Alışveriş kolaylıkları ile son derece pratik kartlardır.

A Bank’ın Diğer Hizmetleri

A Bank müşterilerine sunduğu diğer hizmetler arasında; sigorta desteği, engelsiz bankacılık hizmeti, kredi hesaplama desteği yer alıyor. A Bank müşterilerine kusursuz bir hizmet anlayışı ile hizmet verme ilkesi ile hareket etmektedir.  A Bank müşterilerine; kurumsal bankacılık hizmeti, ticari bankacılık hizmeti ve bireysel bankacılık hizmeti vermektedir. Siz de A Banka gelerek tüm bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.