KrediGO

Akbank

Türkiye’nin en önemli bankaları arasında Akbank’ta yer alıyor. Akbank’ı 1948 yılından Hacı Ömer Sabancı kurmuştur. Bankanın kuruluş amacını ise Adana’da çalışan pamuk işçilerine ve üreticilerine destek olmak için kurulan özel bankalarımız arasında bulunuyor. Adana’da hizmet vermeye başlayan banka açıldıktan iki yıl gibi bir süre sonra 1950’de başka illerde de açılma kararı alınmıştır. Bu kararın ardından önce İstanbul’da açılmaya başlayan Akbank daha sonraki süreçte tüm illerimizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Hızlı bir şekilde büyüyen Akbank yurt dışında da hizmet sunmaya başlamıştır.

Akbank İhtiyaç Kredileri

Akbank müşterilerinin isteklerini karşılamak adında özel olarak hazırlanmış ödeme planına uygun olarak kredi desteği sağlıyor. Akbank tarafından sağlanan ihtiyaç kredileri ile düğün yapacak çiftler masraflarını karşılayabilir, ev eşyalarınızı değiştirebilir, tatil planınızı şekillendirebilir ve daha birçok alanda bu kredileri kullanabilirsiniz. Ayrıca Akbank sadece kendi müşterilerine değil kendi müşterisi olmayanlara da kredi imkanı sağlıyor. Bankanın müşterilerine hatta müşterisi olmayanlara bile uygun kredi desteği sağlaması birçok insanın Akbank’ı tercih etmesini sağlamakta. Kredi çekmek isteyenlerin ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerinden çekindikleri biliniyor. Bankanın Kredi Hesaplama Aracını kullanarak çekilecek kredinin ödeme tutarının ne olduğunu, vade tutarını ve ödemenin nasıl yapılacağını gösteren plan ile bu uzun işlemlerini kısa sürede tamamlayabilirler. Kredi çekmek isteyenler Akbank’ın internet sitesine girerek, cep telefonunuz ile Akbank’ı arayarak ve bulunduğunuz yerdeki en yakın Akbank şubelerine giderek başvuruda bulunabilir. Ayrıca Akbank ihtiyaç kredileri uygun faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

Akbank Taşıt Kredileri

Akbank taşıt alacak kişilere ister sıfır isterse ikinci el olsun kredi desteği sağlamaktadır. Almak istediğiniz taşıtın markası ve fiyatına bakmadan Akbank kredi desteği veriyor. Akbank taşıt kredisi almak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmaları ve gerekli belgeleri tedarik etmeleri yeterli olmaktadır.

 Akbank Konut Kredileri

Akbank’ın sağladığı kredi desteği arasında konut kredileri de yer alıyor. 18 yaşını dolduran kişiler, kredi ödemelerini düzgün yapan kişiler, gelir durumunun resmi olarak kaydının yapılması, evlilerin eş rızasını vermesi, alınacak olan konut tipinin tapuda “mesken” olarak görünmesi, satın alınacak konutun iskanının alınmış olması durumunda Akbank konut kredisi desteği kredisinden yararlanabilir. Konut kredisi almak isteyen kişilerin takip etmesi gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar; çekilmek isteyen konut kredisinin belirlenmesi, başvuru formundaki bilgilerin doğru beyan edilmesi, Akbank tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak getirilmesi, ekspertiz ücretin ödenmesi, ekspertiz raporunun çıkarılması, bankadan ipotek evraklarının alınması, ipotek evraklarının tapuya iletilmesi, tapu devir işlemlerinin ardından gerekli evrakların Akbank’a getirilmesi ve kredi sözleşmesini imzalamanız durumunda konut kredi desteğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank Kredi Kart Özellikleri

Kredi kartı kullanmak isteyen kişiler Akbank’a başvuruda bulunarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank müşterilerine farklı özelliklere sahip kredi kartı seçenekleri sunmaktadır. Harcama yaptıkça para kazanacağınız Axess Kredi Kartı, kart aidatı ödeme sorununu ortadan kaldıracak Free Kart, harcama yaparak mil puan kazanma fırsatı sunan Wings Kredi Kartı seçenekleri bulunuyor. Limit sınırını müşterilerin belirlemesi, kart aidatı ödeme sorununun olmaması, alışverişlerde 9 taksit seçeneği, Akbank kredi kart kullanıcılarına özel indirimlerden ve avantajlardan yararlanmanız mümkün.

Akbank’ın Diğer Hizmetleri

Akbank; kredi kartı, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi birçok hizmet sağlıyor. Bu hizmetlere ek olarak yine Akbank tarafından vadeli hesap açtırarak paranızın değer kazanmasını sağlayabilir, internet şubesi aracılığı ile tek tıkla ödemelerinizi gerçekleştirebilir, döviz alımı, döviz satımı, KOBİ bankacılığı, ticari bankacılık, kurumsal bankacılık vb. gibi birçok hizmet Akbank tarafından verilmektedir.