Albaraka

Albaraka Türk 1984’te kurulan fakat aktif olarak müşterilerine hizmet sunmaya 1985’de başlayan bir katılım bankası olarak karşımıza çıkıyor. Orta Doğu’da bulunan sermaye grupları içerisinde güçlü yapısı ile Albaraka Bankacılık Grubu dikkat çekici bir yapıda bulunmaktaydı. İslam Kalkınma Bankası ve Türk ekonomisi üzerinde yaklaşık yarım asırdır hizmet vermiş olan yerli bir sanayi grubu önderliğinde kurulmuş bir katılım bankasıdır. Banka Türkiye’deki faaliyetlerini 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ilkelerini esas olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

30 Haziran 2018 tarihi itibariyle bankanın ortalık yapısında yabancı ortakların %66 civarına yakın bir hisse yabancı ortaklara, hisselerin %9’a yakınlık bir kısmı ise yerli ortaklara ve %25’lik bir hisse senedi ise kamuya açıktır. Albaraka Türk cari hesaplara ve katılım hesaplarında biriktirilmiş olan fon ticaret ve sanayi finansmanları tarafından işletiliyor. Banka tarafından elde edilen kar ise banka tarafından müşterileri ile paylaşılmaktadır. Albaraka Türk bankası; müşterilerine gerekli bireysel ve kurumsal desteği sağlamakla kalmıyor. Ayrıca müşterilerine finansal kiralama seçeneği ve proje tabanlı hem kar hem de zarar ortaklığı hizmeti sunmaktadır. Bankanın ana ortağı durumunda bulunan Albaraka Banking Group birçok bölgede müşterilerine finansal açıdan ve hizmet sunma noktasında en iyi bölgesel hizmet sağlayan banka olarak biliniyor. Albaraka Türk Dünya genelinde 8o ülkede 1000’e yaklaşan banka sayısı ile kurmuş olduğu geniş hizmet ağı ile müşterilerine en hızlı, en kaliteli hizmeti sunmayı ve güvenli bir şekilde dış ticaret yapabilme olanağı sağlamaktadır. Albaraka Türk bireysel işletmelere sağladığı finansal desteğe ek olarak küçük işletmelere sağladığı finansal destekle adından sıkça söz ettiriyor.

Albaraka Türk İhtiyaç Kredileri

Albaraka Türk müşterilerine gerekli finansman desteğini sağlamaktadır. Fakat bankanın ihtiyaç kredisi olarak müşterilerinin hizmetine sunduğu bir kredi desteği bulunmuyor. Albaraka Türk Bankası müşterilerine; konut, araç, tüketici, iş yeri, arsa, 2B, yabancılara özel konut finansmanı vb. gibi birçok noktada gerekli finansal desteği sağlıyor. Bankanın sağladığı bu destekler ise farklı isimlerle anılıyor. Direkt olarak ihtiyaç kredisi seçeneği ile banka müşterilerine gerekli desteği sağlamıyor. Bu nedenle şimdi size bankanın vermiş olduğu diğer finansal destekleri açıklayacağız.

Albaraka Türk Taşıt Kredileri

Albaraka Türk müşterilerin istediği taşıtı satın alabilmek için müşterilerine ve kendilerini tercih eden diğer kişilere de gerekli finansal desteği sağlıyor. Fakat Albaraka Türk ikinci el taşıt alımında en fazla beş yaşa ait taşıt alımında bu destekten yararlanabiliyor. Albaraka Türk tarafından sağlanan kredi desteği ile ödemeler 48 ay gibi bir süre ile vadelendirilir. Geri yapılacak olan ödemelerde ise eşit taksit seçeneğiyle yapılıyor. Bu kredi desteğinden istifade etmek isteyen müşterilerin Albaraka Türk tarafından istenen belgeleri bankaya getirmeleri ve 18 yaşının doldurulması halinde gerekli finansal destek sağlanmaktadır.

Albaraka Türk Konut Kredileri

Albaraka Türk müşterilerine konut kredisi desteği de sağlamaktadır. Albaraka Türk müşterilerinin satın almak istedikleri eve belirlenen eksper değerinin yaklaşık %80’ine yakın bir oranını karşılıyor. Albaraka Türk tarafından sağlan konut finansmanı desteğiyle 120 aya kadar yani 10 yıllık gibi süre vade sürecine yayılıyor. Geri yapılacak olan ödemelerde de aylık eşit miktarda ödenecek taksitler ile yeniden ödeme olanaklarına sahip durumda bulunmaktadır. Bankaya verilecek olan konuta ait kat mülkiyetini ya da kat irtifakı tapusunu ibraz etmeleri halinde konut desteğinden yararlanmaya başlayabilirler.

Albaraka Türk Kredi Kart Özellikleri

Albaraka Türk kredi kartları arasında Word Klasik Kart, Word Gold Kart, Word Platinium Kart ve Word Sanal Kart yer almaktadır. Albaraka Türk kredi kartı kullanıcıları; Word puan kazanabilir, biriken puanlar zamanla harcanabilir. Taksitli alışveriş seçeneklerinden yararlanabilirler. Temassız işlem yapabilme özelliğine sahip olan bu kredi kartının kullanıcıları şifre girmeden de kullanabilme hakları bulunmaktadır.

Albaraka Türk’ün Diğer Hizmetleri

Albaraka Türk Bankasının müşterilerine sağladığı hizmetler arasında; yabancılara iş yeri finansmanı, Mortgage desteği, KOBİ Hizmeti, DASK sigortası, Hayat Sigortası desteği de sağlıyor. Siz de Albaraka Türk’ün 34 yıldır sağladığı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.