KrediGO

Asya Katılım Bankası

Asya Katılım Bankası, 24 Ekim 1996 tarihinde faaliyetlerine başlayan bir firmadır. Banka, altıncı özel finansa kurumu olarak kurulmuştur ve Altunizade’de bulunan merkez şubesiyle faaliyet göstermeye başlamıştır. Asya Finans Kurumu Anonim Şirketi adı ile kurulan banka, 2005 yılında isim değişikliğine giderek Asya Katılım Bankası Anonim Şirketi adını almıştır. Bankanın temel amacı, müşteri odaklı fayda sağlayan finans hizmetleri vermek ve sunulan hizmetler ile ekonomiyi, üretimi ve kişisel yaşamı daha iyi yerlere getirmektir. Banka, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi sahibi olan ilk katılım bankasıdır. Asya Katılım Bankası; bireysel bankacılık, ticari ve kurumsal bankacılık alanlarında müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda hem kaliteli hem de uygun hizmetler vermektedir.

Asya Katılım Bankası İhtiyaç Kredileri

Asya Katılım Bankası tarafından, müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarına göre krediler verilmektedir. İhtiyaç kredileri ile eğitim harcamaları, sağlık harcamaları, seyahat ve tatil harcamaları gibi birçok şey için gerekli olan finansal destek sağlanmaktadır. Aynı zamanda eşya alımlarında da bu ihtiyaç kredileri kullanılabilmektedir. Asya Katılım Bankası ihtiyaç kredileri hem esnek ödeme planına sahip finansal destek alınabilir. Bu krediler alınırken sadece bir kefil yeterli olmaktadır. Banka tarafından bir kefil ile başvuruda bulunan kişilere uygun görüldüğü takdirde ihtiyaç finansmanı verilmektedir. Asya Katılım Bankası tarafından sunulan bu kredilere 12 ay vade ile sahip olunabilir.

Asya Katılım Bankası Taşıt Kredileri

Yeni bir araç alınacağı zaman taşıt kredileri kullanılabilmektedir. Bu krediler ile istenilen araca sahip olmak için gereken paranın bir miktarına sahip olunabilir. Asya Katılım Bankası taşıt kredileri ile hem sıfır kilometre hem de 2. el araçlar alınabilmektedir. İkinci el olan araçlar için maksimum yaş 5 olmalıdır. 5 yaşın üzerindeki araçlar için taşıt kredisi kullanılamaz. Alınacak olan taşıt kredileri, 12 ay vade ile verilmektedir. 12 aylık geri ödeme süresi ile kişiye özel ödeme planı yapılabilir ve bu doğrultuda da rahatça araba sahibi olunabilir. Teminat olarak ise sadece satın alınan araç yeterli olmaktadır. Ancak Asya Katılım Bankası gerekli gördüğü takdirde, müşteriden kefil isteme hakkına sahiptir. Verilecek kredi tutarı 50 bin TL’ye kadar %70 düzeyinde olmaktadır. 50 bin TL üzerinde olan kısımda ise %50 oranında olur. 2. el araçlarda ise kasko değerine göre hesaplama yapılır.

Asya Katılım Bankası Konut Kredileri

Yeni konut alımı yapacak olanlar için konut kredisi verilmektedir. Bu kredi ile ev alımında maddi destek sağlanır. Verilen kredi tutarı, satın alınan evin değerine göre belirlenmektedir. Banka, konut kredileri ile esnek ve uzun vadeli ödeme imkanı sunar ve bu sayede de herkes ev sahibi olabilir. Konut kredisi alınırken ipotek olarak sadece satın alınan ev yeterli olur. Buna rağmen banka tarafından talep edilmesi halinde kefil de gerekebilir. Asya Katılım Bankası konut kredileri geri ödenirken çeşitli ödeme planları tercih edilebilir.

Asya Katılım Bankası Kredi Kart Özellikleri

Asya Katılım Bankası tarafından birçok farklı kredi kartı kullanıma sunulmuştur. Bu kartlar alışverişlerde kullanılabilir. Aynı zamanda taksitle de alışveriş olur. Asya Katılım Bankası kredi kart özellikleri sayesinde ihtiyaç duyulması halinde nakit avans da çekilebilmektedir.

Asya Katılım Bankası Diğer Hizmetleri

Asya Katılım Bankası tarafından internet bankacılığı alanında da hizmet verilmektedir. Kiralık kasalar, çek ve senetler, KOBİ finansman desteği ve benzeri konularda da hizmet verilir. Verilen bu Asya Katılım Bankası diğer hizmetleri ile hem bireysel hem de kurumsal müşterilere birçok hizmet verilir.