HSBC Bank

HSBC Bank, Türkiye’de 1990 yılından beri finansal işlemleri yerine getirerek faaliyet göstermektedir. 1990 yılında kurulduğu zaman adı “Midland Bank AŞ.” olarak belirlenmiştir. Daha sonra 2001 yılında Demirbank ile birleşmesiyle adı HSBC Bank olmuştur. HSBC Bank tarafından kurumsal ve bireysel bankacılık, yatırım bankacılığı, birikim yönetimi gibi alanlarda faaliyet gösterilmektedir. HSBC Grubu’nun merkezi Londra’da bulunmaktadır ve 66 ülkede hizmet vermektedir. Banka tarafından müşterilerine çeşitli ekonomik alanlarda şubeler, ATM bankacılığı, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ile finansal çözümler sunulmaktadır. Aynı zamanda kredi ve kredi kartı gibi konularda da geniş olanaklar sağlanmaktadır.

HSBC Bank İhtiyaç Kredileri

HSBC Bank tarafından birçok farklı ihtiyacı gidermek adına ihtiyaç kredileri sunulmaktadır. Bu krediler ile eğitim, sağlık, seyahat, evlilik, tatil ve benzeri her türlü ihtiyaç karşılanmaktadır. HSBC Bank ihtiyaç kredilerine sabit taksit ödemeleri ile sahip olunabilmektedir. Başvuru için gelir belgesi ve benzeri evrakların hazırlanması gerekir. Aynı zamanda ihtiyaç kredisi verilirken HSBC Bank tarafından kefil istenmesi durumunda aynı belgeler, kefil tarafından da hazırlanmalıdır.

HSBC Bank Taşıt Kredileri

Araç alımları için gerekli olan maddi destek, HSBC Bank tarafından taşıt kredileri adı altında verilmektedir. Bu taşıt kredileri ile çeşitli araç modelleri alınabilmektedir. HSBC Bank taşıt kredileri ile hem 0 kilometre yeni araçlar hem de 2. el araçlar alınabilmektedir. 0. Kilometre araç alımlarında eğer aracın fiyatı yüz bin TL’nin üzerinde ise yüz bine kadar olan kısım için %70’i kredi alınabilmektedir. Yüz binin üzerindeki kısım için ise %50’si kredi olarak alınabilmektedir. 2. el taşıt alımlarında ise kasko bedelinin maksimum %70’i kadar kredi verilmektedir. HSBC Bank taşıt kredilerinde en uzun vade süresi 48 ay olmaktadır. Erken, ara ve otomatik ödeme imkanları da bulunmaktadır. HSBC Bank taşıt kredilerinde kefile gerek duyulmaz. Sadece satın alınan aracın teminatı yeterli olmaktadır. İsteğe bağlı olarak da kredili hayat sigortası yapılabilmektedir.

HSBC Bank Konut Kredileri

HSBC Bank tarafından, yeni ev alacak olanlara konut kredileri verilmektedir. Mortgage kredisi adı altında verilen bu krediler ile rahat bir şekilde ev alma imkanı verilir. HSBC Bank tarafından sunulan Mortgage kredileri, tamamı bitmiş konut alımlarında en az beş bin TL olarak alınmaktadır. Beş bin TL’nin altında bir kredi tutarı verilmez. Konut kredileri için vade süresi ise maksimum 120 ay olmaktadır. 120 aya kadar vade seçenekleri ile HSBC Bank tarafından farklı miktarlarda konut kredileri verilmektedir. Satın alınacak olan konut için ekspertiz değerinin maksimum %80’i kadar konut kredisi kullanılabilmektedir. HSBC Bank konut kredileri için ipotek olarak satın alınan konut gösterilebilmektedir. HSBC Bank konut kredileri için farklı ödeme planları da yapılabilmektedir.

HSBC Bank Kredi Kartı Özellikleri

HSBC Bank tarafından birçok farklı kredi kartı sunulmaktadır. Bu kartlar ile alışveriş yapılabilmektedir, seyahat edilebilmektedir, nakit çekilebilmektedir. HSBC kredi kartları ile taksitli alışveriş yapılabilmektedir. Nakit puan özelliği bulunan kartlar ile puan kazanılabilir ve bu puanlar, harcamalarda kullanılabilir. Nakit avans özelliği de bulunmaktadır. Seyahatler için de çeşitli kredi kartları ile avantajlı biletler alınır ve mil kazanılır. HSBC Bank kredi kartları ile nakit taşımadan her türlü finansal işlem yapılabilmektedir.

 

 

HSBC Bank Diğer Hizmetleri

HSBC Bank tarafından yatırımlar ve birikimler gibi pek çok hizmet verilmektedir. Emeklilik ve sigorta yatırımları da bunun içindedir. Aynı zamanda dijital bankacılık hizmeti ile de mobil, internet ve benzeri bankacılık hizmetleri verilmektedir. Krediler, kartlar, direkt bankacılık ve benzeri hizmetler ile birçok alanda HSBC Bank tarafından hizmet verilmektedir.