Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur ve aynı yıl içinde faaliyet izni alarak bankacılık alanında hizmet vermektedir. Banka ilk olarak Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş. adıyla faaliyet göstermiştir. Daha sonra ise 2006 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası adını alarak faaliyet göstermeye devam etmiştir. Banka hem yurt içi hem de yurt dışı şubeleri ile genel bankacılık hizmetleri, yatırım bankacılığı ve benzeri alanlarda hizmet vermektedir. Bankanın hisselerinin büyük çoğunluğu Kuveyt Finans Kurumu’na aittir. Bu sayede de etkin bir şekilde gelişime ve hizmet sunmaya devam edilmektedir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredileri

Kuveyt Türk tarafından çeşitli ihtiyaçlar için kredi hizmeti verilmektedir. Bu hizmet ile nakit ihtiyaçlarına kolay bir şekilde çözüm sağlanır. Kuveyt Türk ihtiyaç kredileri ile eğitim, seyahat ve benzeri ihtiyaçlar için kredi çekilebilmektedir. Bu ihtiyaç kredileri ile belirli bir miktar nakit paraya sahip olunur ve uygun vade seçenekleri ile ödemeler yapılır. Genel ihtiyaçlar için vade süresi maksimum 36 ay olmaktadır. Ancak eğitim ve seyahat kredilerinde 48 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır. Bununla birlikte hac ve umre seyahati yapacak olanlara da özel ihtiyaç kredisi sunulmuştur. Hac ve umre ziyaretlerinde, 36 aya varan vade seçenekleri ve esnek ödeme planı ile ihtiyaç kredisi alınabilmektedir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredileri

Yeni bir araç sahibi olmak isteyenler için Kuveyt Türk tarafından verilen kredi ile finansman desteği sağlanır. Bu kredi ile hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlarda kredi alınabilmektedir. Kuveyt Türk taşıt kredileri TL ve döviz olarak verilebilmektedir. 2. el araçlarda en fazla 8 yaşa kadar olan araçlar için taşıt kredisi verilmektedir. Araç kredilerinin vade süresi maksimum 48 ay olmaktadır. 48 aya kadar vade seçenekleri ile Kuveyt Türk’ten taşıt kredisi alınabilmektedir. Ancak 2. el araçlarda kullanılan aracın yaşı ve kredinin vade süresinin toplamı 8’i geçmez. Sıfır ve 2. el araçların kasko değerinin ilk 100 bin TL olan kısmı için %70, diğer kısmı için ise %50 kredi desteği sağlanabilmektedir. Türk lirası cinsinden ve 48 ay vade ile sadece sıfır motosikletler için de taşıt kredisi alınabilir.

Kuveyt Türk Konut Kredileri

Kuveyt Türk bankası tarafından ev alacak olan kişilere finansman desteği sağlanmaktadır.  Ev almak isteyen kişiler için bu kredi oldukça büyük bir kolaylık sağlar. Kuveyt Türk konut kredileri 120 aya varan vade seçenekleri ile alınabilmektedir. Böylece uzun dönemde ödeme yapılabilir. Bu kredilerde verilen finansman desteği, konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar olabilmektedir. Bu desteği 120 aya kadar vade seçenekleri ile hem sabit taksitli hem de düzensiz taksitli ödemeyle almak mümkündür.

Kuveyt Türk Kredi Kart Özellikleri

Kuveyt Türk bankası tarafından verilen kredi kartları ile avantajlı bir şekilde alışveriş yapılabilmektedir. Taksitli bir şekilde alışveriş yapma imkanı sunan Kuveyt Türk kredi kart özellikleri, aynı zamanda ek limit ile kartın içinde para olmasa da alışveriş yapmaya izin verir. Bununla birlikte acil para ihtiyaçlarında nakit avans özelliği kullanılabilmektedir. Nakit avans ile limit dâhilinde para çekimi yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk Diğer Hizmetleri

Kuveyt Türk birçok farklı hizmete sahiptir. Kiralık kasa hizmeti ile değerli eşyalar güvenle saklanabilmektedir. Bununla birlikte havale/EFT işlemleri, döviz transferi, çek senet işlemleri ve benzeri birçok hizmet bulunmaktadır. Kuveyt Türk diğer hizmetleri sayesinde çok fazla işlem yapılabilmektedir. Banka, krediler, kredi kartları, bankacılık işlemleri, yatırım işlemleri ve benzeri her türlü konuda faaliyet göstermektedir.