KrediGO

Türkiye Kalkınma Bankası

Türkiye Kalkınma Bankası, 1975 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu zaman adı, Devlet Sanayi ve İşçi Yatırım Bankası A.Ş (DESİYAB) adı ile kurulmuştur. 1988 yılında ise adı Türkiye Kalkınma Bankası olarak değiştirilmiştir. Böylece sanayi sektörü haricinde diğer sektörlere de finansman desteği sağlanmaya başlanmıştır. Türkiye Kalkınma Bankası’nın amacı şirketlere ve firmalara finansman desteği sağlamaktır. Bu bankanın amacı hem ülke ekonomisini geliştirmek hem de her türlü kalkınma faaliyetine destek vermektir. Kalkınma Bankası faaliyetleri ile birçok sektörde yer alan firmalara destek verilir ve hem sektörün hem de firmaların gelişimine destek sağlanır. Yurt içi ve yurt dışı tasarrufların kalkınmaya destek verecek olan yatırımlara yöneltilmesi için bankanın birçok finansal hizmeti bulunmaktadır.

Türkiye Kalkınma Bankası İhtiyaç Kredileri

İhtiyaç kredileri, bireysel bankacılık alanında kullanıma sunulan bir finansal destektir. Bu destek ile de eğitim, sağlık, seyahat ve benzeri alanlarda gereken nakit ihtiyacı karşılanır. Ancak Türkiye Kalkınma Bankası tarafından böyle bir hizmet verilmez. Çünkü banka bu ve benzeri bireysel ihtiyaçları karşılamak yerine direkt olarak sektörlere katkı sağlar. Yani banka tarafından verilen hizmetler ile birçok farklı sektörde faaliyet gösteren firma, şirket ve işletmelere yardımcı olunur. Böylece de ülkenin gelişimine katkı sağlanır. Bireysel bankacılık hizmeti verilmediği için de Türkiye Kalkınma Bankası ihtiyaç kredileri adı altında bir finansman desteği sağlanmaz. Bu ve benzeri finansman çözümlerinin tamamı bireysel bankacılık alanında girmektedir.

Türkiye Kalkınma Bankası Taşıt Kredileri

Türkiye Kalkınma Bankası tarafından verilen kredi ve benzeri her türlü finansman desteği, firma ve şirketlerin gelişimi için verilir. Bu sayede de ülkenin kalkınma faaliyetleri daha hızlı şekilde gerçekleşir. Türkiye Kalkınma Bankası tarafından verilen herhangi bir bireysel bankacılık hizmeti yoktur. Yani bu yüzden de taşıt alımlarında, kişilere sağlanan bir araç kredisi bulunmaz. Bu bankanın tek amacı ülkenin kalkınmasını sağlamak ve kalkınmaya yardımcı olacak faaliyetlerde bulunarak şirketlere ve firmalara finansal destek sağlamaktır. Kısaca, Türkiye Kalkınma Bankası taşıt kredileri adıyla kullanıma sunulmuş bir kredi türü bulunmaz.

Türkiye Kalkınma Bankası Konut Kredileri

Türkiye Kalkınma Bankası hizmetler kapsamında pek çok firma ve şirkete kredi finansman desteği sağlanmaktadır. Bu banka temel olarak kalkınmayı ve kalkınmaya yardımcı olacak faaliyetleri desteklemek amacı ile kurulmuştur. Türkiye Kalkınma Bankası bireysel bankacılık alanında faaliyet gösteren bir banka değildir. Yani ihtiyaç ve taşıt kredileri verilmediği gibi konut kredileri de verilmez. Şirketlere faaliyetleri için yeni yapılar almalarımı sağlayan ya da yeni yapılar inşa etmelerini sağlayan finansal çözümler sunulabilir. Ancak bireysel bir Türkiye Kalkınma Bankası konut kredileri bulunmaz. Bireysel bankacılık alnındaki faaliyetler herhangi bir şekilde verilmemektedir. Sadece genel kalkınmayı sağlayacak olan finansal çözümler ile şirket, kurum, yatırımcı, işletme ve firmalara destek verilmektedir.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Türkiye Kalkınma Bankası tarafından bireysel kullanıcılara verilen bir kredi kartı bulunmaz. Çünkü bu bankanın müşterileri bireysel değildir. Banka sadece kurumsal müşterilere hizmet vermektedir. Bu nedenle de Türkiye Kalkınma Bankası kredi kartı özellikleri olarak gösterilebilecek herhangi bir şey bulunmaz. Bu banka sadece kalkınma amacı ile hizmet vermektedir.

Türkiye Kalkınma Bankası Diğer Hizmetleri

Türkiye Kalkınma Bankası, sahip olduğu finansman çözümleri ile şirketlere projelendirme konusunda hizmet verebilmektedir. Aynı zamanda finansal kiralama hizmetleri de verilmektedir. Türkiye Kalkınma Bankası diğer hizmetleri kapsamında; enerji, sağlık, turizm, sanayi ve benzeri sektörlere birçok farklı finansal çözüm sunulur. Bu şekilde de banka, kalkınmayı sağlar.