Bitcoin Nedir Ne İşe Yarar ?

Bitcoin Nedir Ne İşe Yarar ?

Bitcoin Nedir Ne İşe Yarar ?

Günümüzde artık birçok insanın aklına Bitcoin Nedir? Ne işe Yarar gibi soruları duymaya başladık. Hatta bu konu hakkında sayısız olarak birçok yanlış komplo teorisi üretildi. Bunun üzerinde birçok insan tartışma yaptı ancak anlık değer kazanması gibi daha birçok özelliği ile Bitcoin, açgözlü olan birçok yatırımcıyı kendine çekti.

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından üretilen ve herhangi bir banka ile uzaktan yakından herhangi bir bağlantısı olmayan ancak ülkelerin paraları ile alınıp satılabilen ve herhangi bir banka gibi kuruluşa gerek kalmadan tamamen dijital olarak alınıp satılabilen bir para birimidir. Dolar gibi devamlı değer alıp kaybedebilen bitcoin, birçok insan tarafından aranan ve en çok pazarlanması ile ülkemizde nam salan para birimlerinden bir tanesi oldu. Günümüzde artık bu gibi dijital paraların kullanıma başlaması ile beraber artık insanlar dijital paralar kullanmaya başladı.

Günümüzde de bu gibi paraların kullanımının artmasının yanı sıra, bazı insanlar da gelecekte bu gibi dijital para türlerinin paramızın yerini alacağını söylemekteler. Ancak günümüz koşullarında bu durum pekte mümkün değil. Geçmiş yıllarda çok fazla rağbet görmese de bu yıl ve bundan sonra rağbet gören paralardan bir tanesi olması bekleniyor. İran, kendisine yönelik yaptırımları aşabilmek adına Bitcoin kulalndığını bile söylüyor.

Bitcoin Nasıl Üretiliyor ?

Bitcoin üretimine madencilik de deniliyor. Ancak bu işi yapmak hiçte kolay değil. Çok karmaşık bir işinin olmasına rağmen bu işi de yakında yapmaya başlayacak insanların olması bekleniyor. Kendiniz bu işi yapmak isteseniz bile çok iyi bir bilgisayar sistemine sahip olmanız yada bu şekilde olan bir sistemi satın almanız gerekiyor. Ancak bununla uğraşmak istemiyorsanız eğer Bitcoin havuzlarından bir tanesine katılarak sizler de kısa bir süre içerisinde Bitcoin kazanabilirsiniz. Bitcoin madenciliği sizlerin de tahmin ettiğiniz gibi her geçen gün daha da zor olmaktadır. Çünkü dünyanın dört bir yanından her gün daha güçlü insanlar daha güçlü bilgisayarlar ile bu havuzlara katılmaktadır. Sizin de bilgisayarınız düşük bir bilgisayar olursa eğer onların karşısında hiç şansınız yoktur.


HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Borç Bitirme Kredisi Nedir?