Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Denizbank internet şubesi 1999 yılından beri kullanılmaktadır. Teknolojik anlamdaki yeniliklerine devam eden bankanın Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma yöntemleri de oldukça pratiktir. Tamamen müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan internet bankacılığı ile ilgili olarak kurumsal ve bireysel müşteriler bu hizmetten yararlanmaya devam etmektedir.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Denizbank hesaplarıyla ilgili işlem yapabilmek için öncelikle internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma konusunda 4 farklı adım izlenmektedir. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Denizbank internet şubesine giriş yaptıktan sonra ‘kullanıcı oluştur’ butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfada banka veya kredi kartı numaranızı, kart şifrenizi ve kart vade/yıl bilgilerini kullanarak ‘devam’ butonuna basınız.
  • Devam butonuna bastıktan sonra banka sistemine kayıtlı olan cep telefonuna bilgilendirme SMS’i gelecektir.
  • Bu SMS’deki şifreyi kullanarak artık internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tüketicilerin banka veya kredi kartı bulunmaması durumunda ‘kullanıcı oluştur’ sekmesinin hemen altında bulunan ‘kartım yok’ butonunun tıklanması yeterlidir. Burada TC kimlik numaranız ile cep telefonunuzu sisteme girerek ‘açıkdeniz’ kullanıcınızı oluşturabilir ve banka kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresini Unuttum

İnternet bankacılığı için sahip olduğunuz şifreyi unutmanız durumunda bankaya gitmenize gerek yoktur. Şifresini unutan kullanıcılar kullanıcı oluştur sayfasında ‘şifremi unuttum’ butonuna tıkladıktan sonra ekrana gelen bilgileri doldurmak zorundadır. Karşınıza gelecek olan bilgiler;

  • Banka veya kredi kartı numarası
  • Kart şifresi
  • Kartın vadesi ve senesi olarak sıralanabilir.

Bu işlemleri yaparken sanal klavye özelliğini de kullanabilirsiniz. Bilgilerin kontrol edilmesinin ardından cep telefonunuza gelecek doğrulama SMS’ini aynı sayfada kullanabilir ve yeni şifrenize sahip olabilirsiniz. Konuyla ilgili teknik ve ayrıntılı bilgiler almak için 0850 222 08 00 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.