KrediGO

Engelli Bakım Maaşı Nereden Alınır?

Engelli bakım maaşları, evinde kendi ihtiyaçlarını gideremeyen kişilere bakıcılık yapanlara ödenen ücretlerdir. Engelli kişilerin yemek ihtiyacını karşılayamama, üstünü değiştirememe, banyo ve tuvalet yapamama gibi durumları taşıyor olması gerekmektedir. Engelli raporunda ise %50’nin üzerinde engel oranına sahip kişilere bakanlar bakım maaşını almaya hak kazanmaktadırlar. Tabii bunun yanında birkaç şartı da karşılıyor olmanız gerekir. Hanede kaç kişi varsa, kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte ikisinden az olmalıdır. Asgari ücret ise 2020 TL olarak baz alınmalıdır. Hesaplamalarınız bu yönde yapıldığı zaman Sağlık Bakanlığı’na engelli bakım maaşı için başvuru yapılabilmektedir. Olumlu geri dönüş aldıktan sonra engelli bakım maaşı nereden alınır sorusuyla ilgili genel bilgilere ulaşmanız için aşağıdaki bilgileri takip etmeniz yeterli olacaktır.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Garanti'den Ayda 770 TL Taksitle 25 Bin TL Bayram Kredisi

Engelli Bakım Maaşı Nereden Çekilir?

Engellilere bakım maaşları genel olarak Denizbank üzerinden yatırılmaktadır. Bulunduğunuz yerde Denizbank’ın olmaması durumunda birtakım aksiyonlar almanız gerekecektir. Engelli kişiye bakacağınız adres raporlarda belli olduğu için etrafta Denizbank olup olmadığını devlet kontrol etmektedir. Eğer size yakın bir Denizbank şubesi görünmüyorsa, en yakın PTT şubesinden engelli bakım maaşını çekebilirsiniz. ATM’lerden işlem yapabileceğiniz gibi maaşı şubelerden de alabilirsiniz. Maaşını şubelerden almak isteyenlerin mesai saatleri içerisinde işlem yapması yeterlidir. Net olarak engelli bakım maaşı nereden alınır sorusunun yanıtları kısaca bu şekildedir.

Paranızı Nereden Çekeceğinizi Nasıl Öğrenirsiniz?

Engelli maaşının nereye yattığını öğrenmek için en kısa yol , e-Devlet üzerinden sorgulama yapmaktır. Gününde ve saatinde yapılacak olan ödemeler sayesinde kısa sürede paranızı çekebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kira Sözleşmesi Nasıl Doldurulur?

İlginizi Çekebilir