KrediGO

Kredi Çekmeden Borç Ödemek

Kredi çekmeden borç ödemek mümkün müdür? Son günlerde toplumumuzda inanılmaz derecede bu fikir aşılanmış durumdadır. Kredi çekmeden, toplu para almadan borçlar bitmez gibi bir hava var. Bu hava da toplumumuzdaki insanların borç batağına saplanmasına neden oluyor. Mevcut borcunu ödemek için uğraşırken birden daha büyük bir borcun altına girilebiliyor. İşte bu yazımızda kredi çekmede borç ödemek mümkün müdür konusunu ele alacağız.

Kredi Çekmeden Borç Ödemek

Kredi çekmeden borç ödemek mümkündür. Gelin sizinle kaba taslak bir hesap yapalım. Bu yazımızın geri kalanında borçlu olan kişinin adını Ali olarak zikredelim. Ali’nin X yere 20 bin lira borcu olsun. Aynı zamanda bu Ali çalışan bir birey olduğu için aylık sabit bir geliri olsun. Aylık sabit geliri 2500 tl olsun. 2500 tl aylık kazancı olan Ali, X yere olan 20 bin liralık borcunu nasıl öder.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Borçlar Nasıl Ödenir?

Kredi çekmeden borç ödemek için öncelikle gelir – gider fizibilitesi yapmanız gerekmektedir. Geliriniz ne kadar, aylık borcunuzu ödemek için ne kadar miktar ayırabilirsiniz. Kalan miktar ile hayatınızı ne ölçüde idame ettirebileceksiniz.

Bu fizibilite çalışmasını yaptıktan sonra gerisi kolay. Diyelim ki, Ali X yere olan borcu için aylık 1000 tl ödeme yapabiliyor. Bu aylık 1000 tl ödeme ile 20 bin liralık borcu 20 ay sonunda biter.

Peki Ali kredi çekerek borç ödemek isteseydi ne olacaktı.

20 bin liralık borcu için x bankasından 20 bin lira kredi çekecek sonrasında 20 bin liralık krediyi geri ödemede 24 bin lira olarak ödeyecekti. Bu durum karşısında kısa bir beyin fırtınası yapıldığınad yapılan bu işlemin 20 bin liralık borcu 24 bin liraya çıkarmaktan başka bir sonucu olmuyor. Halbuki Ali aylık 1000 tl ödeyerek 20 ayın sonunda faizsiz bir şekilde borcunu bitirebiliyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Online Bankacılık Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi çekmeden borç ödemek için siz de kendinize göre teknikler ve taktikler geliştirebiliriniz. Burada esas önemli olan yapılan borç ödeme planına borç bitinceye kadar sadık kalmaktır. Borç bitmeden yapılan planın dışına çıkılırsa ödenen paranın bir hükmü kalmayacaktır.

Kredi çekmeden borç ödemek mümkündür. Yeter ki, siz borcunuzu ödemek için azmedin, sabırlı olun gerisinin çorap söküğü gibi geldiğini göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir