KrediGO

Kredi Kartı Alabilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kredi Kartı her geçen gün daha fazla ihtiyacımız olan, zengin ve fakir her bütçe ve yaştan kullanılan bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Türk bankalarının neredeyse tamamı kredi kartı sunmaya devam ederken her geçen gün kredi kartları üzerinden yapılan kampanyalar arttırılıyor ve bu sayede müşterinin sadece banka hesabı ile kalmaması, kredi kartı da almasını sağlamaya çalışıyor.

Kredi kartı almanın bir yönden avantajı da sadece banka tarafından kredi kartına özel olarak hazırlanan kampanyalar olmuyor. Kredi kartı üzerinden kazanılan chip paralar ile birlikte müşteri bir yıl içerisinde yüzlerce lira chip para kazanabildiği gibi bununla birlikte internet sitelerinden de zaman zaman sitelere özel kampanyalar sonucunda daha uygun fiyatla alışveriş yapabiliyor. Bunun yanı sıra kredi kartı sahiplerinin taksitlendirme yapabilmeleri sayesinde çok daha rahat geri ödeme ve erişmek istedikleri herhangi bir hizmete daha güvenilir ve kolay bir şekilde ulaşabildikleri biliniyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Kartı Kapatma İşlemi Cezası

Kredi Kartı Alabilmek İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Ancak bankalar her önüne gelene kredi kartı elbette ki vermiyor. Kredi kartı almak için sizden en azından şu şartlardan bir veya birkaç tanesini sağlamanız gerektiğini hatırlatıyor;

  1. Varsa diğer bankalarda olan kredi kartlarınızın geri ödemelerinin düzenli olarak yapılmış/yapılıyor olması.
  2. Kayıtlı ve aktif bir gelir sahibi ve bir iş koluna bağlı olarak çalışıyor olmanız gerektiği.
  3. Mevcut ödeme gücünüzün kredi kartınızı ödeyebilecek kadar yeterli olması.

Kredi kartı almak için aranan bazı şartlar arasında kendisine yer bulmaktadır. Ancak kredi kartı almak için bazı farklı yöntemlerde yok değil.

Mevduat Hesabında Yüksek Nakit İle Kredi Kartı Almak

Başta Akbank olmak üzere bazı bankalar mevduat hesabınızda yüksek nakit tutarı olması durumunda (20.000 TL ve üzeri) yapacak olduğunuz kredi kartı başvurusuna olumlu yanıt verebiliyorlar. Ancak bunu her müşteri için değil aktif olarak bankayı uzun yıllardır kullanan müşterilerine bu tür bir seçenek sunarken, bunun da herkes için uygun olmadığı, banka tarafından değerlendirme koşulları sonucunda onay/red verilebildiği biliniyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

Yüksek mevduat hesabına sahip olanların faiz geliri ile birlikte de kredi kartını geri ödeyebilme gücü ortaya çıktığından dolayı bankaların bu yönde ne kadar yüksek mevduat hesabınız var ise o kadar daha yüksek limitli kredi kartı verebildiği biliniyor.

İlginizi Çekebilir