Kredi Kartı Başvurusunda Bilgilerin Doğruluğunun Önemi

Kredi Kartı Başvurusunda Bilgilerin Doğruluğunun Önemi

Kredi kartı başvurusu yapacak olan birçok kişi başvuru aşamasında daha farklı bilgiler belirtmesi durumunda kendisine daha yüksek limitli kredi kartı verileceği umuduna ve düşüncesine kapılır. Bankalar ise bunun tam aksi işlem uygulayarak bilgi doğruluğu sunmayan veya doğruluğunu teyit edemedikleri bilgiler olması durumunda vatandaşa kredi kartı vermeyi reddeder ve kredi kartı başvurusunun olumsuz olduğunu başvuru sahibine bildirir. Günümüz teknoloji dünyasının gelişmesi ile birlikte internet üzerinden kredi kartı başvurularının yapılıyor olması sayesinde kredi kartlarına ulaşım daha kolay hale gelmiştir.

Ancak bunun getirdiği bazı zorluklar gündemde olduğu gibi bir yandan da bankaların ve müşterilerin güvenliklerini sağlamak için oldukça teferruatlı yöntemlere bankalar tarafından imza atılmaktadır. Türk bankaları dünyada en iyi çalışan ancak müşteri hizmetleri açısından en yetersiz bankalar arasında yer aldıklarından dolayı müşteriler ise bazı soruların cevaplarını internette aramaktadırlar.

Kredi Kartı Başvurusunda Yüksek Gelir Belirtirsem Ne Olur?

Eğer ki kayıtlı SSK kaydı gelirinizin çok daha üzerinde bir tutar belirtirseniz yaşayacak olduğunuz sorun kredi kartı başvurunuzun direkt banka tarafından red verilmesi ile karşı karşıya olmanız olacaktır. Bankalar örneğin 1603 TL’lik aylık gelire sahip olmanıza rağmen gelirinizi 2500 TL veya daha yüksek tutarlarda belirtmeniz durumunda bu geliri sizden ispat etmenizi ve devamlılık şartı sunmanızı isteyen ekstra bir gelir vergisini şubeye giderek teslim etmenizi isteyebilir. Eğer teslim edemez iseniz direkt ”doğrucu olmayan” müşteri konumuna düşecek olduğunuz için kredi kartı başvurunuz reddedilebilir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Borcu Ne Kadar Süre Ödenmezse İcralık Olur?

Evim Kira Ancak Kendime Ait Diyebilir Miyim?

Bankalar evinizin kendinize ait olup olmadığını sordukları gibi evin tapusunun kimin üstüne ait olduğunu sormazlar. Ancak aynı hanede oturduğunuz kişilerden birisine ait olan evi kendinize ait göstermeniz durumunda sistemlerde rehin kontrol bilgi sisteminde olduğu gibi herhangi bir mal varlığı görünmeyeceği için bu da sizin için kötü bir dezavantaj olacaktır.

Arabam Yok Ama Var Gibi Gösterebilirim

Arabanız yok ancak kredi kartı başvurunuz için ”arabam var” demeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aynı şekilde banka tarafından yapılacak mal varlığı kontrollerinde araba görünmeyeceği için başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından onay vermeyebilir. Doğru bilgiler ile başvuru yapmanız durumunda kredi kartınızın onay şansı çok daha yüksek olacaktır.


İlgili yazılar