Kredi Kartımı Nasıl İptal Ettirebilirim?

Kredi Kartımı Nasıl İptal Ettirebilirim?

Kredi kartları günümüzde en fazla kullanılan banka araçlarından birincisi. Kredi kartı olmayan vatandaş sayısı az olduğu gibi bazı vatandaşların 3 ve daha fazlası kredi kartına sahip oldukları görülüyor ve biliniyor. Ancak ne kadar fazla kredi kartınız olursa olsun bankaların ortak limitleri dahilinde her bir kartın limiti belirli tutara dayalı olacak şekilde bankalar tarafından otomatik olarak ayarlanıyor. Kredi kartınızı almanızın hemen ardından banka size her ay bu borcu ödemenizi isteyecek şekilde sözleşmeye uymanızı bekler. Ancak siz eğer ki aldığınız kredi kartının borcunu ödemezseniz banka sizin kredi kartınızı iptal edebilir ve kredi kartını geri teslim almak isteyebilir.

Banka tarafından değil ancak kendiniz kredi kartınızı belli bir nedene dayalı olarak iptal ettirmek isterseniz ise banka ile görüşmeniz bu konuda en detaylı bilginin size sağlanmasını sağlayacak bir adımdır.

Genel olarak birçok banka kredi kartı müşterisini kaybetmek istemez. Banka müşterisi telefon şubesi aracılığı ile bankayı aradığı zaman banka yetkilisi kendisine Chip-para veya başka bir takım hediyeler sunarak müşterinin kredi kartını 6 ay veya 1 sene boyunca iptal ettirmeyeceğine dair söz alarak 6-12 ay daha müşterisinin üzerinden para kazanmayı hedefler.

Bazı bankalar Chip-para hediyesi, bazı bankalar kredi kartı aidatının geri ödenmesi gibi seçenekler sunarken, müşteri hala daha kredi kartını bu hediyeleri kabul etmeyerek iptal ettirmek kararlı ise banka tarafından müşteriye bazı bilgiler sunulur.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Kartı Kapatma İşlemi Cezası

Taksitli ve Taksitsiz Tüm Borçların Ödenmesi Gerekiyor

Kredi kartı iptal talebi oluşturmanız durumunda öncelikli olarak kredi kartınızın tüm borçlarının ödenmesi için banka yetkilisi sizin onayınızı almasının ardından sistemde gerekli düzenlemeler ve iptal işlemlerini başlatacaktır. Bunun sonucunda yetkili sizden kredi kartınızın güncel borç durumu ile toplam ödeyeceğiniz ceza ve diğer ekstralar ile birlikte kredi kartınızın iptal olması için ödenmesi gereken toplam tutarı söyleyecektir.

Bu tutarın ödenmesi ile birlikte ki bu tutarın tam olarak ödenmesi gerekiyor, kredi kartınız banka tarafından bir daha geri açılmayacak şekilde iptal edilmiş olacaktır.