KrediGO

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart son zamanların en fazla konuşulan ve en fazla tartışılan ödeme araçlarından sadece birisi. Genellikle gençler tarafından son dönemde internet alışverişlerinde aktif olarak kullanılan sanal kartlar, kullanıcıların olası siber saldırılar karşısında hem korunmasını sağlarken, hem daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlıyor.

Sanal kartların bir yandan da avantajı her istenildiğinde farklı numaralarda alınması ve bu sayede kullanıcının daha fazla sitede kart bilgilerinin otomatik olarak kayıtlı olmasına rağmen hiçbir şekilde ileride güvenlik ve ödeme sorunu yaşamamasını sağlamasını amaçlıyor. Tüm dünyada bankalar tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde hem kullanıcı, hem banka daha güvenilir potansiyel sergilerken, bir yandan da kullanıcıların istedikleri miktarda limit yaratmaları sağlanıyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Banka Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Sanal Kart Güvenli Mi?

Sanal kart oldukça fazla güvenli olduğu gibi, internet alışverişlerinde de sizi koruyacak olan kart olarak tanımlanıyor.

Sanal Kart Ücretli Mi?

Sanal kartlar herhangi bir şekilde ücretli olmadığı gibi kredi kartı sözleşmenizde yazan tüm şartlar yine aynıdır. Yıllık herhangi bir ücreti olmayan sanal kartların, bununla birlikte işlem ücreti, komisyon gibi herhangi bir şekilde ücret alamayacak olduklarını unutmayın. Kredi kartına bağlı olan sanal kartlar kredi kartı limitiniz kadar size işlem limiti tanır ve limit sizin istediğiniz oranda ayarlanır. Her istediğiniz zaman sanal kart limitinizi değiştirme hakkınız mevcuttur.

Sanal Kart Basılı Mı?

Sanal kart bankanızın internet sitesinden veya mobil uygulaması üzerinden alabileceğiniz basılı olmayan kart türüdür. Adı üzerinde olduğu gibi herhangi bir basılı kart banka tarafından size ulaştırılmayacak ve başvurunuzun hemen ardından birkaç dakika içerisinde sanal kartınız hesabınıza otomatik olarak banka tarafından eklenecektir. Ancak bazı bankalarda sanal kartların iptal edilmesi için müşteri hizmetlerinin aranması gerektiği gibi, 6 ayda bir kere sanal kartların banka kullanıcısı tarafından iptal edilmesi önerilir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Emekli ve Engelli Maaşına Haciz Konulabilir Mi?

İlginizi Çekebilir