Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Vadesiz döviz hesabı açtırmak için öncelikle bazı bankalarla iletişime geçmek gerekmektedir. Bu noktada Euro veya Dolar hesabı açarak tasarruf amaçlı işlem yapan tüketici sayısı da bir hayli fazladır. Bazı bankalar sundukları hizmetlerle birlikte Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır sorusunun yanıtını da sunmaya devam etmektedir. Bu hesaplarda öncelikle sermayenin değer bakımından korunması sağlanır ve havale ya da EFT gibi işlemlerde ciddi kolaylıklar sağlanabilmektedir. Ayrıca yabancı para birimleriyle daha sık işlem yapan yatırımcılar, döviz hesabı sayesinde kur farkından kaynaklanan değer kayıpları yaşamamaktadır.

Vadesiz Döviz Hesabı Açtırmak

Kullanıcıların tercih ettiği döviz hesapları daha çok yurt dışına para gönderme veya çekme gibi durumlar için tercih edilmektedir. Ayrıca birikimlerin döviz olarak tutulması da amaçlanmaktadır. Bu konuda Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır sorusunun ilk yanıtı, hizmet sunan bankalara başvurmaktır. Ek olarak bu hesaplar bazı avantajları da beraberinde getirmektedir. Şimdi hangi bankanın hangi avantajları sunduğunu birlikte kontrol edelim.

Enpara Döviz Hesabı

Enpara.com üzerinden açılan döviz hesaplarında, hesap ücreti alınmamaktadır. Ayrıca hesap açma alt limiti de yoktur. Desteklenen ATM’lerden nakit olarak para yatırma ve çekme gibi seçenekler de yer almaktadır. Vadeli döviz hesaplarında yatırımcılar ayrıca faiz kazanabilmektedir. Dolar ve Euro üzerine işlem yapılabilir.

CEPTETEB Döviz Hesabı

TEB Bankasının sunduğu bu uygulamada da hesap açma alt limiti yoktur ve herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti talep edilmemektedir. Buna bağlı olarak ATM’den nakit olarak para çekme ve yatırma uygulamaları da yapılabilmektedir. Son olarak faiz getirisi de bulunmaktadır. Euro ve Dolar üzerine hesap açılabilir.

Garanti Bankası Döviz Hesabı

Döviz hesabınızı Garanti Bankası üzerinden açtıracak olan tüketiciler hesap işletim ücreti ödemektedir. Aynı zamanda hesap açma alt limiti de söz konusudur. Diğer uygulamalar gibi ATM’den nakit olarak para çekme ve yatırma yapılır ve faiz getirisi bulunmaktadır. Dünya’daki tüm para birimlerini destekler.

Türkiye İş Bankası Döviz Hesabı

ABD Doları ve Euro ile beraber farklı para birimleriyle hesap işlem ücreti ödeyerek döviz hesabı açabilirsiniz. Ayrıca Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır sorusuna ek olarak sadece vadeli hesaplarda faiz getirisi bulunmaktadır. Kapsamlı bilgiler için bankalarla iletişime geçmeniz yeterlidir.