Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası destek kredisi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin yapması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle 0,49 faiz oranıyla 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası 10 bin TL’ye kadar olan talepleri almaya devam etmektedir. Banka tarafından krediyle ilgili son başvuru tarihi de yayınlanmadığı için tüketiciler düşük faizli ihtiyaç kredisine başvurmayı sürdürüyor. Öte yandan 1 Nisan 2020 tarihinde başlatılan destek kredisinin başvuru sürecine 4 milyondan fazla vatandaşın da dahil olduğu açıklanmıştır. Aynı kredi Vakıfbank ve Halkbank tarafından da 0,49 faiz oranıyla sunulmaya devam edilmektedir.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları – Viop

Ziraat bankasından destek kredisi almak için tek şart, aylık hane gelirinin 5 bin TL altında olmasıdır. Bu süreçte KGF yani kredi garanti fonu kapsamında 10 bin TL’ye kadar alınacak kredinin aylık ödeme tablosu da banka tarafından paylaşılmıştır.

Temel İhtiyaç Kredisi Aylık Ödeme Tablosu

6 ay geri ödemesiz toplamda 36 ay vadeli 0,49 faiz oranıyla alınacak 10 bin TL’lik kredinin aylık taksit tutarı 376 TL olacaktır. Bununla beraber Ziraat bankası destek kredisi başvurusu için 5.000 TL’lik kredide aylık 188 TL, 7.500 TL’lik kredide ise aylık 282 TL taksit ödenecektir. Bazı tüketicilere 3.000 TL kredi şansı sunan Ziraat Bankası bu rakam için aylık 113 TL geri ödeme talep etmektedir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Ziraat bankası destek kredisi başvurusu yapacak olan tüketiciler aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak ilgili sayfaya yönelmektedir. Burada TC kimlik numarası başta olmak üzere aylık gelir durumu, çalışma durumu, medeni hal, talep edilen kredi miktarı ve diğer kişisel bilgiler yer almaktadır. Tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra bankanın onayına göndermeniz yeterlidir.

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası için Tıklayın

Başvuru sonrasında olumlu yanıt verilen tüketicilerin cep telefon numaralarına onay SMS’i gönderilir. Kredisi onaylanan tüketiciler daha sonra Ziraat ATM’lerinden tüm miktarı kolaylıkla çekebilir. Ayrıca kredi tutarı banka hesabında kullanılmak üzere muhafaza edilebilir. Banka tarafından yapılan son açıklamada başvuruların devam ettiği ve başvuru yapan tüketicilerin tamamına kısa bir süre içinde geri dönüş yapılacağı da aktarılmıştır. Bu krediye başvuru yoğun olduğu için geri dönüşlerin hemen yapılmadığı unutulmamalıdır.

VİOP Konusunda bilgi sahibi olabileceğiniz bir site. Viop işlemler ve VİOP piyasaları için takipte kalabilirsiniz. Vadeli İşlem Sözleşmeleri konusunda 2021 yılı önemli gelişmeler. BIST Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası