5.000 TL’ye En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Günümüzde birçok insan elinde bulundurduğu bir miktar nakit parayı değerlendirmek için bankalara yatırma yolunu tercih etmektedir. Zira ülkemizde hırsızlık oranlarının da artması ile beraber artık insanlar kendi evlerinde paralarını saklayamaz duruma geldi. Ancak bu durumdan sonra bankalar sizin paranızı sizlerden iyi saklıyor ve bankalarda soyulma gibi herhangi bir durum ortaya çıkmıyor. Geçmiş yıllarda birçok bankanın soyulmuş olmasına rağmen artık günümüzde banka soygunları yapılamıyor. Teknolojinin de gelişmiş olması ile beraber artık bankalar çok yüksek güvenlik sistemleri ile korunuyor ve bu güvenlik sistemlerini açmak gerçekten imkansız bir durum oluyor. Veya bu güvenlik sistemlerini açtınız ve bankayı soyduktan sonra da sizin yakalanma olasılığınız çok yüksektir.

Çünkü ülkemizdeki polislerimizin de güvenlik sistemleri çok yüksek teknolojilerden oluşmaktadır. Yani bir bankayı soysanız bile daha sonra kesinlikle yakalanırsınız. Bugün de sizlere 5000 TL’ye en çok faiz veren bankalardan bahsedeceğiz. Bu bankalar verdikleri krediler ile sizin bankada duran paranızın daha da değerlenmesini sağlıyor ve bu değerlenen paranız ile de sizler fazla paraya sahip olmuş oluyorsunuz. İşin dini kısmını saymazsak çok yüksek krediler veren bankalar var. Öncelikle bu bankalardan en yüksek kredi verenlerden bir tanesi İNG banktır.  İNG bank turuncu hesap faiz oranları gerçekten çok yüksek.

Siz bankada ilk hesabınızı açtıran bir insan iseniz eğer sizlere bir yıl boyunca paranıza uygulanacak faiz 13.50 olarak belirlenmiştir. Yani paranıza yılık %13.50 civarında faiz uygulanacaktır. Yani eğer elinizde 5.000 TL nakit paranız var ise ve siz bu parayı İNG bankasına yatırırsanız o zaman sizin alacağınız faiz yılda yaklaşık olarak 607,86 liradır. Bunu aylık olarak hesaplarsak eğer aylık 47.37 TL faiz alacaksınız. En yüksek faiz veren bankalardan ikinci bankamız ise Odeabank’tır. Eğer 5.000 lira nakit paranız varsa ve onu Odebank’a yatırırsanız sizlere vereceği faiz oranı yaklaşık 14,50’tur. Yani sizler de bu hesabı arkadaşınıza tavsiye edersiniz 2 yıl bankacılık için ücret ödemezsiniz. Ve aylık olarak yaklaşık 40 lira, yıllık ise yaklaşık 460 lira kazancınız olur.