KrediGO

Finans Bank

Finansbank A.Ş, 28 Ekim 1987 tarihinde yaklaşık olarak 4 milyon dolar sermaye ile kurulan bir bankadır. Hüsnü Özyeğin önderliğinde kurulmuş olan bu banka hem kurucusu hem de yönetim kadrosu ile çağdaşı olan bankaların bankacılığa bakış tarzından daha farklı bir felsefe ile yola çıkmıştır. Türkiye’de halka açık olarak ilk özel sektör bankası olarak faaliyetlerine başlamıştır.

 

Bankanın hisseleri ilk defa İMKB’de 3 Şubat 1990 tarihinde işlem görmeye başlamıştır ve bu hareketi ile bankacılık sektöründe bir örnek oluşturmuştur. Üstün hizmet anlayışı, proaktif yaklaşımı ve yenilikçi tarzı ile birçok çalışmadan başarı ile çıkmış ve 2004 yılında bankacılık sektöründe ülkenin özel bankaları arasında 5. sıraya yükselmeyi başarmıştır. Yurtdışında en fazla yatırıma sahip Türk bankası olan QNB Finansbank, Bireysel Bankacılık alanına büyük önem veren bir bankadır. Bu hizmetleri doğrultusunda 203 şube açmasının yanı sıra 2009 yılında CardFinans Nakit kredi kartını piyasaya sürerek dünyanın ilk taksitli kart alışverişini sundu. En iyi banka kartı lansman ödülünü ilk defa alan tek Türk bankasıdır. Türkiye’nin ilk defa şubesiz dijital bankası olan Enpara.com’u da yine kuran Finansbank’tır.

 

QNB Finansbank İhtiyaç Kredileri

 

İnsanların zor zamanlarında yararlandıkları ihtiyaç kredileri çok farklı alanlarda yararlanılabilen kredilerdir. Eğitim, sağlık, tatil, tadilat gibi birçok alanda kullanabileceğiniz ihtiyaç kredileri için bankanın özel şartlarına uygun birer müşteri profiline sahip olmanız gerekiyor. QNB Finansbank bu kredi türünde insanlara cazip fırsatlar sunuyor. 48 aya kadar ihtiyaç kredisi kullanma avantajınızın olmasının yanında kredi taksitlerini 3’er aylık dönemler şeklinde değişken taksit gibi ödeme yöntemleri ile ödeme imkanınız var. Aynı zamanda bu krediler için her bankada olduğu gibi düzenli bir geliriniz olması gerekiyor. İhtiyaç kredisi kullanmayı düşündüğünüzde banka tarafından bir hayat sigortası da yapılmaktadır ve teminat karşılığında bu krediyi kullanabilme imkanı sunuluyor.

 

QNB Finansbank Taşıt Kredileri

 

QNB Finansbank taşıt kredileri insanların araç alımı sırasında yararlandıkları kredi türlerindendir. Bu krediler sayesinde insanlar rahatlıkla sıfır kilometre ya da ikinci el araç alma imkanı bulabileceklerdir. Kredilerde ikinci el araçlarda belirlenen yaş sınırı sekizdir. Banka kredi geri ödemelerini aracın yaşına göre düzenlemektedir. Sıfır kilometreden 5 yaşına kadar olan araçlar için 48 aylık vade belirleyen banka 6 yaş ile 8 yaş arasına geri ödeme vadesini 10 yılı geçmeyecek şekilde belirlemiştir. Otomobil yanında motosiklet almayı düşünenlerde taşıt kredilerinden yararlanabiliyor. Ancak bu kredi türünde bankanın şart koştuğu markalardan birinin tercih edilmiş olması gerekiyor.

 

QNB Finansbank Konut Kredileri

 

Ev alma hayali olan insanlar hayallerini QNB Finansbank ile gerçekleştiriyorlar. Bankanın verdiği farklı türlerde krediler bulunmaktadır. Değişik ödemeli konut kredileri arasında evin tamamına konut kredisi ya da artan krediler gibi farklı kampanyalar uygulayan bir bankadır. Bütçeye en uygun kredi türünü seçerek ev alma hayalini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu krediye başvurabilmek için bankanın istediği belgelerin eksiksiz bir şekilde doldurulması kadar krediyi geri ödeme gücünüzün olduğunu kanıtlamış olmanız da son derece önemlidir.

 

QNB Finansbank Kredi Kart Özellikleri

 

Kredi kartı konusunda öncü bankalardan biri olan Finansbank Hediye Para uygulaması ile birçok alışverişi bedavaya getirebilme imkanı sunuyor. CardFinans kartı ile 50 TL ve üzerindeki alışverişleri daha sonra taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Bunun yanında bankanın diğer kredi kartları CardFinans Xtra, CardFinans Emekli, CardFinans Hemşire, CardFinans Fix gibi kartlardır. Her kartın kendine göre bir alınma şartı bulunmaktadır. Fix Card hem kredi kartı hem de bir banka kartıdır.