50.000 TL Hibe Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

50000 TL hibe Kredisi bilim sanayi ve teknoloji bakanlığına bağlı olan kosgeb küçük veya orta halli işletmelerde geliştirme veya destekleme idaresi tarafından verilen krediler arasında yer almaktadır. 2019 senesinde daha önceki seneler de verilmiş olan meblağlar ile 50 bin TL hibe + 100 TL geri ödemesiz sunulmaya devam etmektedir. İşyeri açmak isteyen girişimciler arasında yer alıyorsanız eğer bu özel desteklerden faydalanma olanaklarına daha fazla sahipsiniz. Fakat bunun için ilk olarak KOSGEB adında devlet kuruşuna başvuru işlemleri yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda illere ve cinsiyete göre farklı imkanlar sağlayan kuruluş kişiye özel teşviklerden yararlanabilme imkanları da sağlamaktadır. İşyeri açmak isteyenler veya artık büyük bir şirket olmak işletmeciler için faydalanılması gereken alternatifler arasında yer almaktadır.

50000 TL Hibe Kredisi her sektöre sunulmamaktadır. Kosgeb hibe kredi verdiği sektörleri internet üzerinden incelemek mümkündür. Bunlardan sadece bir kaçı ise kosgeb kurslarına katılmış olmak ve gerekli olan belgeyi hak etmiş olunması gerekmektedir. Bu sayede kosgeb kurumuna başvuru yapabilme imkanları da sağlanmaktadır. Kosgeb tarafından desteklenen sektörlere 50.000 TL karşılıksız ve geri ödemesiz 100.000 TL 0 faizli geri ödemeli krediler de sunulmaktadır. Bu aynı zamanda yeni girişimci desteği içerisinde bir destek olup bunun haricinde 10 dan fazla farklı programlar ile alternatiflerde sunarak ülkemizin daha fazla gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Kosgeb 50000 TL hibe kredisi hayvancılık yapmak isteyen büyükbaş veya küçük baş hayvan alımı için rentecar açmak isteyenler için veya araç alım kredileri, otobüs firmaları kurmak isteyenlere otobüs kredisi, aracılık hizmetleri sunan iş yerleri, emlakçılık, muhasebecilik, alkollü hizmetler sunan sektörler bu kredilerden faydalanamamaktadır. Diğer sektörde kalanlar kredi olanaklarından faydalanabilmektedir.