Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

Aidatsız kredi kartları, tüketici yasasında yaşanan değişiklikten sonra sunulmaya başlanmıştır. Birçok bankanın sunduğu bu kartlarla taksitli alışverişler yapılabileceği gibi puan yani Bonus toplama özelliği de bulunuyor. Şimdi sizlere aidatsız kredi kartları konusunda detaylı bilgiler aktarmakla birlikte bu kartların genel özelliklerinden bahsediyor olacağız.

Aidatsız kredi kartları için verilecek ilk örnek Garanti Flexi olmaktadır. Taksitli alışveriş yapma imkânı da sunan bu kartın kişiye özel uygulamaları da bulunuyor. Kullanıcıların harcamalarına göre ekstra puan ve kampanyalar da sunulmaktadır. Garanti Bankası’nın anlaşmalı olduğu alışveriş merkezleri ya da iş yerlerinden puan kazanabileceğiniz bu karta şubeye giderek ya da internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Akbank Free, aidatsız kredi kartları arasında yerini almıştır. Chip para fırsatı ile birlikte SMS para gibi kampanyalar sunan bu kartın nakit çözümler için kolaylık sağladığı belirtilmektedir. Aidatsız kredi kartı konusunda detaylı bilgiler almak için bankalarla iletişime geçmeniz ve taleplerinizi bildirmeniz yeterlidir. Bir diğer aidatsız kedi kart özelliği sunan banka HSBC’dir. HSBC konsept adını verdiği bu kartın aidat ücreti bulunmamaktadır. Diğer kartlar gibi nakit puanlar kazanabilir ve alışverişlerinizi tamamını taksitlendirebilirsiniz.

Aidat talep etmeyen kredi kartlarına devam edecek olursak, FinansbakFixCard’ın aynı özellikte olduğunu söyleyebiliriz. Harcamalarınızı yaparken ekstra hediye puanlar kazanabileceğiniz FixCard taleplerinizde 15 TL kart basım ücreti ödemeniz gerekecektir. Aidatsız kredi kartları olarak ING pegasusplus kartı da kullanabilirsiniz. Aidat ödemeden anlaşmalı uçuşlarda tercih edebileceğiniz bu kart, Pegasus uçuşlarında %2 puan kazandırmaktadır. Taksit özelliği de bulunuyor. Aidat almayan kredi kartlarına son örneğimiz İş Bankası’nın sunduğu Maximum aidatsız karttır. İndirim kampanyalarından faydalanabileceğiniz bu kart ile birlikte ek taksit uygulamaları da bulunmaktadır.