Anında Mobilden Kredi Nasıl Alınır?

Anında Mobilden Kredi Nasıl Alınır?

Anında kredi almak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konulardan olan ”mobil bankacılık üzerinden nasıl bankaya gitmeden kredi çekerim?” sorusu oluyor. Bankaya gitmeden kredi çekmek için öncelikle o bankada hesabınız olması gerektiğiniz baştan söylemekte fayda var. Bankanız üzerinden çekmek istediğiniz kredi tutarı kadar kredi almanız mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden pek fazla mümkün olmadığı gibi belirli miktarlara kadar kredi çekmenize izin verilmekte. Bunun için öncelikli olarak denildiği gibi mobil kredi kullanmak istediğiniz bankada hesabınızın olması gerekliliğidir.

Kredi çekmek için nasıl normal zamanlarda banka şubemize başvurarak kredi almak istediğimizi belirtiyor isek mobil şubeden de kredi çekmek için bir takım sorulara cevap vermeniz gerekir.

Mobil Şubeden Kredi Çekerken Nelere Yanıt Vermem Gerekecek?

  • Aylık net geliriniz.
  • Hangi sigorta koluna bağlı olduğunuz.
  • Hangi işte çalıştığınız.
  • Ev ve arabanızın olup olmadığı.
  • Yaşadığınızın evin kira mı yoksa kendinize mi ait olduğu.

Gibi sorular size sorulacaktır. Bu sorulara doğru yanıt vermemeniz durumunda kredi başvurunuz direkt reddedilecek olduğu gibi bankanız bu bilgileri dakikalar içerisinde kontrol ettikten sonra kredinize onay/red verecektir.

Mobil Şubeden Nasıl Kredi Çekerim?

Mobil veya internet şubesinden kredi çekmek için hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra kredi işlemleri menüsüne girmeniz gereklidir. Kredi işlemleri menüsünden yeni kredi başvurusu seçeneğine tıkladığınız anda bankanızın güncel teklifleri ve faiz oranlarının belirtildiği sayfa açılacak ve sizden ne kadar kredi istediğiniz sorulacaktır. Vade seçeneğini de seçmenizin ardından toplam ödeyecek olduğunuz tutar ve aylık ödeyeceğiniz tutar bankanızın mobil veya internet şubesinde gösterilecektir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Odeabank’ta 35.000 TL Kredi Fırsatı

Mobil Şubeden Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Mobil şubeden çekebilecek olduğunuz kredi miktarı 1000 TL ila 30.000 TL arasında değişim göstermektedir. AKBANK tarafından 30.000 TL limite kadar seçenek sunulurken Enpara tarafından ise 20.000 TL sınırına kadar veya daha düşük tutarlarda kredi seçeneği sunulmaktadır. Bazı bankalar ise sadece belirli müşterilerine özel olarak daha yüksek limitlerde kredi seçeneği sunmasına rağmen bunun 2 defa tekrarlanması gerekecek olduğundan dolayı tek seferde 30.000 TL ve üzeri tutar çekmek istemeniz durumunda şubeye gitmeniz gerekecektir.


İlgili yazılar