Aynı Bankadan 2 Farklı Limitle Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Aynı Bankadan 2 Farklı Limitle Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Son yıllarda ekonomik zorluklar yaşayan her vatandaş bankaların kapısını çalmak zorunda kalıyor. Faiz oranları ne kadar yüksek olursa olsun vatandaşlar anlık olarak borçlarını kapatmak amacıyla kredi kartları ve kredi kartlarına yüklenirken, bir yandan da kredi kartı limitlerini ve sayılarını daha fazla arttırmaya çalışıyorlar.

Bir bankadan kredi kartı alan müşteri, diğer bankalardan da kredi kartı almak için adeta başvuru üzerine başvuru yaparken bununla da sınırlı kalmıyor. Bazı bankaların müşteriye özel olarak farklı limitlerde kredi kartı tanımladıkları bilinse de AKBANK gibi bazı bankalar ise müşterinin yeni kredi kartı başvurusunu eğer mevcutta bir kredi kartı varsa onaylıyor ancak herhangi bir şekilde yeni başvurulan kredi kartının limitini yeni limit olarak tanımlamıyor.

AKBANK müşterisinin yeni kredi kartı başvurusunu eski kredi kartı ile aynı limit ile birlikte ortak kredi bakiyesi olarak tanımlarken diğer karttan yapılan harcamalar ile yeni karttan yapılacak harcamalar ortak limitten düşürülüyor. Bu sayede banka aldığınız 2. kart için yıllık ücretler ve faizler alırken siz ise aynı ortak limiti kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Nasıl Yeni Limit Bakiyesi İle Kredi Kartı Alırım?

Yeni limitli kredi kartı isteğiniz bulunuyor ise öncelikle bankanıza bu durumu danışın. Bankanız müşteriye özel olarak bu tür teklifler sunabilme hakkına sahip olduğu gibi hiçbir müşterisi için bu tür seçenek sunmuyor olabilir. Bunun yanında farklı bankalardan kredi kartı başvuru yapmanız durumunda hem farklı bankadan farklı bir kredi kartına, hem farklı yeni bir limite sahip olursunuz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

Ancak alacak olduğunuz her bir kredi kartı için faiz ve yıllık aidat ücretini yasal olsun veya olmasın bankaların bir şekilde alabilecek olduğunu unutmamak gerekiyor.

Kredi Kartı Şifrelerini Aynı Yapmayın!

Kredi kartınızın aynı bankadan olsun veya olmasın şifrelerini mutlaka farklı olarak ve farklı hanelerden belirlemek sizin ve bankanızın güvenliği açısından elzem unsurlardan birisidir. Şifrelerinizi 19xx, 123x, 432x, 000x 111x gibi sayılardan oluşturmak yerine 3729, 2574, 9681 gibi karışık sayılardan oluşturmak kartınızın güvenliği açısından büyük önem taşıyan unsurlardan birisidir.


İlgili yazılar