KrediGO

Banka Kredi Notu

Kurumsal veya bireysel kullanıcıların bankalardan hizmet alabilmesi için uygun kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Bir puanlama sistemi olan banka kredi notu üzerinden alacağınız hizmetlerle birlikte, bu nottaki değişimler devam edecektir. Yani kredi kartı kullanıyorsanız aylık ödemeleriniz sürekli kontrol edilir ya da ihtiyaç kredisi ödüyorsanız geç ödemelerinizde kredi notunuz düşer. Bankalara olan borçların zamanında ödenip ödenmediğine bağlı olarak değişir şeklinde de ifade edilebilmektedir.

Kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi sahipleri, ödemelerini yaparken herhangi bir gecikmeye neden olmamalıdır. Bu durum bankalar tarafından riskli kişiler olarak algılanmanıza neden olacağı gibi uzun süreler boyunca bankalardan hizmet alamayabilirsiniz. Bu konuda milyonlarca kişinin günümüzde mağdur olduğunu da söyleyebiliriz. Kredi notunuzun çok yüksek olması durumunda bile yaşanacak gecikmeli ödemelerin, puanınızı bir anda düşüreceğini unutmayınız. Bu anlamda bankakredi notu yöntemlerinden sık sık yararlanmanızı öneriyoruz. Gerek bankalara giderek gerekse internet üzerindeki özel servis uygulamaları üzerinden kredi puanınızı sorgulatmanızı öneriyoruz. Bu yüzden kredi notu bankalar için fazlasıyla önem arz eden konulardan biridir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi çekmek istiyorum ama kara listedeyim

Acil nakit ihtiyaçlarınızda karşınıza çıkacak olan banka kredi notlarında puanı düşük olan müşterileri hiçbir şekilde hizmet sunulmamaktadır. Orta seviyeli kredi puanına sahip olan müşterilere ise belirli miktara kadar kredi verilmektedir. Kredi notu yüksek olanlar ise daha büyük miktarlarda kredi talebinde bulunabilmektedir. Zaten bankalara yapacağınız kart veya kredi başvurularında olumsuz yanıt alırsanız, bu durumun nedeni de sizlere aktarılmış olacaktır. Banka Kredi notu konusunda da yine bankalarla detaylı görüşmeler yapabileceğiniz gibi internet üzerinden uygun ücretlerle puanınızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi notunun düşmesine neden olan faktörleri bilmeli ve sürekli olarak yapacağınız kart ya da kredi başvurularında bu puanın düşeceğini de unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilir