KrediGO

Bank Pozitif

BankPozitif 2002 yılında kurulmuş olan ve o yıldan beri aktif bir şekilde faaliyet göstermeye devam eden bir bankadır. Banka Türkiye’de kurulmuştur. Ülkede bulunan kurumlara butik hizmet sunmaktadır. BankPozitif yenilikçi bir bankadır ve bankacılık sektöründe birçok hizmet ve finansal çözüm sunmaktadır. Kredi derecesi olarak da Türkiye’de yer alan en büyük bankalardan biridir. Kuruluştan bugüne kadar ekonomiye 7.4 milyar dolar katkı sağlamıştır.

BankPozitif İhtiyaç Kredileri

BankPozitif sunmuş olduğu kredi teklifleri ile ekonomik alanda kolaylık sağlamaktadır. Bu çözümler arasında çeşitli krediler bulunur. İhtiyaç kredileri genel olarak seyahat, eğitim ve benzeri sebepler dolayısı ile verilmektedir. Bununla birlikte BankPozitif tarafından ihtiyaç kredisi olarak direkt bir para verilmemektedir. Yani ihtiyaç kredisi olarak alınabilecek doğrudan bir kredi yoktur. BankPozitif ihtiyaç kredileri altında hem ev hem de taşıt kredisi verilmektedir. Ancak doğrudan bir ihtiyaç kredisi yoktur. Bu nedenle Bank Pozitif’ten ihtiyaç kredisi almak isteyenler ya taşıt ya da ev alacakları zaman bankaya başvuruda bulunabilmektedir. Banka tarafından verilen ve genel ihtiyaç kredilerine benzeyen kısa vadeli bir kredi yoktur. BankPozitif sunmuş olduğu çeşitli krediler ile özellikle kurumların ihtiyaçlarına yardımcı olmaktadır.

BankPozitif Taşıt Kredileri

BankPozitif, araç almak isteyen kişilere de taşıt kredileri vermektedir. Taşıt kredileri, ihtiyaç kredileri altında bir kategori olarak verilmektedir. Bu krediler ile yeni araç almak isteyen kişilere finansal çözümler sunulur. Bankanın taşıt kredileri ile istenilen araca kolay bir şekilde sahip olunabilir. Bununla birlikte ipotek olarak, satın alınacak olan araç kullanılabilmektedir. Bankanın taşıt kredileri için belirlenen vade süresi 3 ve 48 ay arasında değişmektedir. Minimum 3 ve maksimum ise 48 aya kadar vade seçenekleri ile BankPozitif taşıt kredileri kullanılabilmektedir. Bununla birlikte taşıt kredilerinde kişiye özel ödeme planları ile hizmet verilmektedir. Yeni bir araç almak isteyen kişiler BankPozitif tekliflerinden yararlanabilir. BankPozitif hem avantajlı ödeme planları hem uygun vade seçenekleri ve kişiye özel finansal çözümler ile taşıt alacak olan kişilere finansman desteği sağlamaktadır.

BankPozitif Bankası Konut Kredileri

Bank Pozitif Bankası tarafından verilen kredilerden biri de konut kredileridir. Konut kredileri ile yeni bir ev almak isteyen kişiler, uygun ödeme seçenekleri ile kredi alabilmektedir. BankPozitif hem sağladığı konut kredileri hem de vade ve ödeme planı bakımından kişiye özel konut kredileri sunmaktadır. Konut kredilerinde belirlenen vade, 3 ve 120 ay arasında olmaktadır. Bu vade aralığında kişiye en uygun süre seçilebilir ve böylece ödemede rahatlık sağlanır. Alınacak ev için verilen BankPozitif konut kredileri karşılığında ekstra bir kefil ya da ipoteğe ihtiyaç duyulmaz. Sadece alınan evin ipotek olarak gösterilmesi yeterli olmaktadır. Bununla birlikte BankPozitif tarafından gerekli görülmesi halinde kefil isteme hakkı da bulunur. Yani ev ipoteği yeterli olsa bile BankPozitif kefil isteyebilir.

BankPozitif Kredi Kart Özellikleri

BankPozitif sağlamış olduğu krediler ve hizmetler ile özellikle kurumsal olarak hizmet vermektedir. Bununla birlikte bireysel teklifler de bulunur. Ancak bu bankada kredi kartları ile hizmet verilmez. BankPozitif kredi kart özellikleri kapsamında verilen ve alışveriş, taksit, avans gibi hizmetler sunan bir kredi kartı yoktur.

BankPozitif Diğer Hizmetleri

BankPozitif tarafından yatırım bankacılığı, kurumsal bankacılık ve benzeri alanlarda hizmet verilmektedir. Ayrıca BankPozitif diğer hizmetleri kapsamında engelsiz bankacılık ve internet bankacılığı gibi hizmetler de verilmektedir. Bankanın hem krediler hem de yatırımlar ile sağladığı finansman çözümleri, kurumlar başta olmak üzere pek çok kişiye bankacılık alanında kolaylık sağlamaktadır.