Halk Bankası

Halk bankası 1933 yılında 2284 sayılı Halk bankası ve Halk sandıkları kanunu gereğince büyük ya da küçük ölçekli esnaf ve firmalara sanayiciye uygun tutarlı kredi vermek için 1938 yılında hizmete açılan bir kamu bankasıdır. Dünyanın en büyük bankası arasında 159. sırada yer alır. Yaklaşık 128.480 milyon aktif büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet ilan edildikten sonra hizmete giren Halk bankası esnaf veya sanayicilerin bir kısmına yeterli hizmet verememesinden dolayı yeni bankaların açılmasına neden olmuştur. Esnaf ve küçük işletmecilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulan Halk bankası resmi hizmetlerine 1933 yılında başlamıştır. Ucuz ve kolay kredi vermek için hizmete giren banka 1950’ye kadar kaynak olduğu Halk Sandıkları ile kredi faaliyetleri sürdürmüştür. Banka diğer şubelerini de 1950‘den sonra açmıştır.

Halk Bankası İhtiyaç Kredileri

Halk bankası acil nakitte ihtiyacı olanlara ihtiyaç kredisi altında kredi imkânı sunmaktadır. Ülkemizde kullanımı yaygın olan ihtiyaç kredisi bireysel kredi türüdür. Banka bayram harçlığı, eğitim masrafı, tatil masrafı ve benzeri gibi bireysel ihtiyaçları karşılamak için 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi imkânı sunmuştur. Halkbank ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, size en yakın Halkbank şubelerine başvurmanız ve gerekli evrakları temin etmeniz yeterli oluyor.

Halk Bankası Taşıt Kredileri

Araç sahibi olmak artık bir gereksinim değil, zorunluluk haline gelmiştir. Araç alacak kadar parası olmayan tüketiciler hayallerini ertelemek yerine bankaların taşıt kredileri adı altında verdikleri kredi imkanları ile istediği aracı satın alma imkânı bulmaktadır. Halk bankası da müşterilerini araçsız kalmamaları için belli faiz oranları taşıt kredisi imkânı sunuyor. İster sıfır isterseniz de ikinci el taşıt almayı düşünüyorsunuz fakat elinizde yeteri kadar nakit olmaması halinde Halk bankasının sunmuş olduğu kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Taşıt kredi almak için gerekli olan belgeler T.C nüfus cüzdanı, aylık gelirinizi gösteren belge, satın alacağınız araca ait bir fatura, 2. el araç almayı düşünüyorsanız, araç ruhsatı trafik belgesi ve motorlu araç tescil belgesi gibi gerekli evrakları toplayarak Halk bankası şubelerine giderek taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halk Bankası Konut Kredileri

Herkes kendi evinin hayalini kursa da ne yazık ki ekonomik yetersizliklerden dolayı bir ev parasını toplayabilecek imkân bulunmamaktadır. Halk bankası da evi olmayanlara ev alabilmeleri için konut kredisi imkânı  vererek ev sahibi yapmaktadır. Konut kredileri bütçenize göre ödeme seçenekleri ve 12, 24, 36, 48 ve 120 aya kadar vadeler ile veriliyor. Yani tüketicileri ev almak için halk bankasında 100 bin Türk lirasına kadar konut kredisi çekebilme hakkında sahiptir.

Halk Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Halk bankası kredi kartı imkanları ile de müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Halkbank‘ın sunmuş olduğu kredi kartları alışverişi daha keyifli hale getirmektedir. Banka müşterilerine Paraf Card, Paraf Gold ve Parafly olmak üzere 3 farklı kredi kartı seçeneği sunuyor. Bankanın Paraf Card kredi kartında yurt içi ve yurtdışı harcamalarında paraf para kazandırıyor. Müşteriler kazandıkları bu paraf parayı  halk bankası ile anlaşmalı alışveriş merkezlerinde para yerine kullanabiliyorlar. Paraf Gold ise diğer kartların sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Paraffly card, paraf card gibi yurt dışı ve yurt içi harcamalarda paraf para kazandırırken aynı zamanda havalimanlarında shuttle, lounge ve asistans hizmetlerinden yararlanmanıza olanak tanıyor.

Halk Bankası Diğer Hizmetler

Halk bankası kredi kartı ve kredi seçeneklerini yanı sıra pek çok alanda da hizmet vermektedir. Banka aynı zamanda iş yerine özel krediler, kobilere özel hizmetler borsa, altın hesabı kobilere özel satın alma birleşme ve satın alma hizmetleri gibi birçok alanda da hizmet sunmaktadır.