PTT Bank

PTT, 1840 yılından beri posta ve telgraf hizmeti vermektedir. Bununla birlikte yakın zamanda PTT hizmetleri bankacılık altyapısı ile verilmeye başlanmıştır. PTT Bank Türkiye’de bütün illerde bulunmaktadır. Hatta ülkede bulunan hemen hemen bütün ilçelerde PTT Bank şubesi bulunmaktadır. Banka hizmetleri kapsamında pek çok işlem yapılmaktadır.  PTT Bank, diğer bankalar ile ortak bir şekilde çalışarak kredi ve kredi kartı ürünleri sunmaktadır. Bankanın bu finansal hizmetleri için farklı bankalar ile birlikte çalışma yapılır. Yurt içinde bankacılık işlemlerini gerçekleştirilen tam 1043 adet PTT şubesi bulunmaktadır. Bu geniş hizmet ağı sayesinde de çeşitli bankacılık işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

PTT Bank İhtiyaç Kredileri

PTT Bank tarafından müşterilere finansal destek sağlamak amacı ile ihtiyaç kredileri de sunulmaktadır. Bu krediler ile hem sağlık, eğitim ve benzeri alanlarda ihtiyaç duyulan paraya sahip olunur. Birtakım kişisel ihtiyaçları karşılamak amacı ile PTT Bank ihtiyaç kredileri alınabilmektedir. Bankanın, başka banka kurumları ile ortak çalışarak sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri genellikle 3 ve 36 ay ay arasında vade seçenekleri ile verilmektedir. Ayrıca esnek ödeme seçenekleri ile de kolay bir şekilde geri ödeme yapılabilmektedir. PTT Bank tarafından, anlaşmalı bankalar aracılığı ile sunulan ihtiyaç kredileri çok yüksek miktarlarda olmayan ve bazı özel ihtiyaçlar için kullanılan finansman hizmetleridir.

PTT Bank Taşıt Kredileri

Araç almak isteyen kişiler için banka tarafından sunulan finans desteğine taşıt kredisi denir. PTT Bank tarafından verilen bu krediler ile araç almak isteyenlere yardımcı olunur. Araç kredileri için verilen kredi vadesi ise genellikle 48 ay olmaktadır. PTT Bank, ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi taşıt kredilerin de farklı bankalar ile anlaşmalı bir şekilde çalışmaktadır. Banka tarafından sunulan bu hizmet ile hem sıfır kilometre araç alımı yapılabilir hem de ikinci el araç alınabilir. Ancak satın alınan araç ikinci el ise bir yaş sınırı bulunmaktadır. PTT Bank Taşıt Kredileri için teminat olarak sadece satın alınan araç yeterli olur. Ancak yine banka talebine bağlı olarak kefil veya başka bir teminat istenebilir.

PTT Bank Konut Kredileri

Konut alımı yapacak olanlar için PTT Bank tarafından kredi verilmektedir. Bu finansal destek ile ev alacak olanlara uzun vadeli ve kişiye özel ödeme planı ile kredi verilir. PTT Bank konut kredileri, diğer kredilerde olduğu gibi başka bankalar ile ortak yürütülen çalışmalar sonucunda verilir. Bu hizmet ile genellikle 120 aya kadar vade seçenekleri sunulur. Ayrıca sabit ödemeli ya da değişken ödemeli konut kredisi seçenekleri bulunur. PTT Bank tarafından verilen bu kredi için sadece satın alınan evi ipotek olarak göstermek yeterlidir. Ancak her kredide olduğu gibi banka talebine bağlı olarak başka bir teminat veya kefil gerekebilir.

PTT Bank Kredi Kart Özellikleri

PTT Bank tarafından kredi kartları da sunulmaktadır. Diğer banka kurumları ile anlaşmalı olarak sunulan bu kredi kartları ile taksitli alışveriş yapılabilir, nakit avans çekilebilir ve harcama yapıldıkça para kazanılabilir. PTT Bank kredi kart özellikleri ile birçok alışverişte avantaj sağlanmaktadır. Bu kartlar ile her yerde kullanım yapılabilir.

PTT Bank Diğer Hizmetleri

PTT Bank tarafından diğer banklar ile ortak çalışmalar yürütülür ve bunun sonucunda da kredi ve kredi kartları gibi ürünler sunulur. Aynı zamanda PTT Bank diğer hizmetleri kapsamında her yere para gönderimi yapılabilmektedir. Aynı zamanda kredili mevduat hesabı da açılabilmektedir. PTT Bank hizmetleri ile bireysel ve kurumsal bankacılık alanında hizmet verilir.