Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans Bankası, 2005 yılında kurulmuş olan ve o yıldan beri faaliyet gösteren bir bankadır. Anadolu Finans ve Faisal Finans’ın birleşmesi ile kurulan banka, şu anda bir katılım bankası olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 2008 yılında bankanın hisselerinin büyük çoğunluğu National Commercial Bank tarafından alınmıştır ve tarihten sonra banka büyük bir gelişim ve değişim dönemine girmiştir. Banka birçok bankacılık alanında hizmet göstermektedir. Bireysel bankacılık alanında pek çok faaliyet gösterilmesinin yanı sıra, ticari ve kurumsal bankacılık alanında da çok çeşitli faaliyetler bulunmaktadır. Bununla birlikte Türkiye Finans Bankası tarafından girişim bankacılığı sektöründe de etkin bir şekilde faaliyet gösterilmektedir.

Türkiye Finans Bankası İhtiyaç Kredileri

Türkiye Finans Bankası tarafından pek çok durum için ihtiyaç kredileri verilmektedir. Acil nakit çözümü sağlayan bu krediler ile ihtiyaçlar giderilebilmektedir. Eğitim, sağlık, seyahat, tatil ve benzeri ihtiyaçlar için bu krediler alınabilmektedir. Kredinin maksimum vadesi 36 aydır. Yani ihtiyaç kredilerini alan kişiler vade süresini 36 aya kadar herhangi bir sürede belirleyebilmektedir. İhtiyaç kredileri sayesinde pek çok özel ihtiyaç giderilebilmektedir. Türkiye Finans Bankası ihtiyaç kredileri sayesinde bireysel finans çözümleri sunulmaktadır. Başvuru için şubelere gidilebilir veya Finans Bankası’nın SMS bankacılığı hizmetinden yararlanılabilir.

Türkiye Finans Bankası Taşıt Kredileri

Taşıt kredisi ile yeni araba alacak olan kişilere maddi destek sağlanmaktadır. Taşıt kredisi alabilmek için ya sıfır kilometre ya da 2. el bir aracın satın alınıyor olması gerekir. Türkiye Finans Bankası taşıt kredileri ile istenilen araca sahip olmak mümkündür. Taşıt alımlarında araç bedelinin ilk 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70 oranında kredi verilmektedir. 100 bin TL’nin üstünde olan kısımlar için ise %50 oranında bir kredi desteği verilmektedir. 0 kilometre araçlarda proforma bedeli baz alınırken, 2. el araçlarda kasko bedeli baz alınmaktadır. Banka tarafından bütün 2. el araçlarda kredi verilmez. Sadece 8 yaşa kadar olan taşıtlar için kredi verilmektedir. Ağır hasar kaydı bulunan araçlarda ise başka bir teminat daha gösterilmesi gerekir. Böylece istisnai olarak taşıt kredisi verilebilmektedir.

Türkiye Finans Bankası Konut Kredileri

Ev sahibi olmak isteyen kişiler, Türkiye Finans Bankası tarafından verilen kredi ile uzun vadede ödeme seçenekleri ile yeni bir eve sahip olabilir. Ayrıca Türkiye Finans Bankası konut kredileri için farklı ödeme planları da bulunmaktadır. Bu sayede de kişiye özel ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Konut kredilerinde maksimum vade olarak 120 ay belirlenmektedir. Artan ya da azalan taksitli bir şekilde konut kredisi ödemeleri yapılabilmektedir. Bununla birlikte ara ödemeli ve değişken ödemeli olarak da ödeme planı yapılabilmektedir. Şubelerden, internet şubesinden veya müşteri iletişim merkezlerinden konut kredileri için işlem yapılabilmektedir.

Türkiye Finans Bankası Kredi Kart Özellikleri

Banka tarafından kredi kartları ile hizmet verilmektedir. Kredi kartları sayesinde hem alışveriş yapılabilir hem de bu alışverişler taksitlendirilebilir. Türkiye Finans Bankası kredi kart özellikleri arasına puan kazanma da bulunur. Harcama yapıldıkça puan kazanılır ve bu puanlar ile de indirimli alışverişler yapılabilir. Aynı zamanda limit dahilinde acil nakit ihtiyaçları da karşılanabilmektedir.

Türkiye Finans Bankası Diğer Hizmetleri

Türkiye Finans Bankası tarafından yatırımlar ve kurumsal bankacılık ile de hizmet verilmektedir. Türkiye Finans Bankası diğer hizmetleri kapsamında dijital bankacılık imkanı da sunulur ve bu sayede çeşitli bireysel ve kurumsal işlemler şubeye gitmeden rahat bir şekilde yapılabilir. Banka uzun süreden beri çeşitli bankacılık faaliyetlerini yerine getirerek hizmet vermektedir.