Yapı Kredi Bankası

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş adı ile de bilinen Yapı Kredi Bankası 1944 yılında faaliyetlerine başlamıştır.   Faaliyetlerine Türkiye’de başlayan bu bankanın kurulum amacı kişileri daha ekonomik şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamaktır. Yapı Kredi Bankası ülkemizin ilk özel bankası olup, kurucusu ise Kazım Taşkent’tir. Günümüzde Yapı Kredi Bankası 925 şubesi, 4000’i aşmış ATM’ si ve 18.000‘den fazla çalışanı ile müşterilerinin pek çok alanda nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Diğer bankalara daha genç bir banka olarak nitelendirilse de Yapı Kredi kısa sürede Türkiye’nin en iyi bankaları arasında yerini almayı başarmıştır.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredileri

İhtiyaç kredileri artık kredi seçenekleri içerisinde en popüler olanıdır. 18 yaşını geçmiş her Türk vatandaşın çekebileceği bu kredi Yapı Kredi Bankasında da vatandaşa cazip faiz oranları ile verilmektedir. Bu bankadan 5000 Türk lirasında 50.000 Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisi çekebilmeniz mümkündür. Banka ihtiyaç kredisi tutarını aylık gelirinize göre vermektedir. Yapı kredinin vade süresi de en fazla 48 ay olmaktadır. İhtiyaç kredisi çekmek için size en yakın Yapı Kredisi Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredileri

Her yaş gurubu insanın en büyük hayalidir bir otomobil ya da aracı olsun. Yapı Kredi Bankası da kurumsal ya da bireysel müşterilerini hayalini gerçeğe dönüştürmeleri için taşıt kredisi imkânı sunmaktadır. Bankanın bireysel müşterilerine sunduğu taşıt kredisi ile 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile ister sıfır araç isterse de 10 yaşa kadar 2. el araç alabilirsiniz. Banka bu krediyi verirken ekspertiz ücreti ya da kefil istememektedir. Yapı kredi bankası kurumsal firmalara sunduğu taşıt kredisi ise çok düşük faiz oranları ile verilmektedir. Bankadan taşıt kredisi almak için Yapı Kredi Bankası şubelerinden dilediğiniz krediyi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredileri

Yapı kredi bankası yıllar boyu kirada oturmamanız için konut kredileri ile insanların ev hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Banka bireysel ya da kurumsal müşteriler en uygun faiz seçenekleri ile bankadan 12 ile 120 aya kadar varan vadelerle konut kredisi vermektedir. Konut kredisi başvurusu ve gerekli evraklar için Yapı Kredi Bankası şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Yapı kredi bankası her bütçeye uygun kredi ve kredi kartı seçenekleri ile de büyük ilgi görmektedir.  Yapı Kredi World, Yapı Kredi World Gold, Yapı Kredi World Platinum Yapı Kredi Adios, Yapı Kredi Adios Premium, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi Play, Yapı Kredi Opet ve Yapı Kredi Koç Ailem kredi kartı gibi kartları sunmaktadır. Yapı Kredi bankasının kredi kartları ülkemizde ve dünyada bulunan tüm iş yerlerinde geçerli olmaktadır. Yapı Kredi World, World Gold ve World Platinum özellikle ülkemizin en bonkör kartıdır ve yaşam kalitenizi bir adım ileriye taşmaktadır. Yapı kredi bankasının kartları alışverişlerde taksit imkânı, puan seyahat ve doyasıya alışveriş imkânı sunmaktadır. Yapı kredi Opet kart ise petrol alışverişlerinizde opet puan kazandıran bir karttır.

Yapı Kredi Bankası Diğer Hizmetleri

Yapı Kredi Bankası Kobilere de farklı kredi imkânları sunmaktadır. Ayrıca bankanın internet bankacılığı hizmeti de sunmaktadır. Bu sayede müşteriler oturdukları yerden istedikleri işlemi yapabilme olanağına sahiptir. Bankanın internet bankacılığında, hesaplarınıza bakabilir, günlük işlem listenizi takip edebilirsiniz. Aynı zamanda banka kartı başvurularınızı da Yapı Kredi internet bankacılığından yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası bireysel, Kobi, ticari ve kurumsal alanlarda müşterilerinin bir adım öne çıkmasını sağlayan üstün çalışmaları ile bilinen bir bankadır.