Belgesiz, Evraksız Kredi

Gelir belgesi, bankacılık sektöründe kredi alabilmek için talep edilen belgeler arasında en önemlisidir. Tüketiciler bankalardan finansal destek alabilmek için bazı belgelerle başvuru yapar. Ancak günümüzde Belgesiz Kredi sunan bankaların artması nedeniyle bu bankalara olan rağbet de hızla artmaya başlamıştır. Daha önce kullanılan kredi kartı ya da kredilerin düzenli bir şekilde ödenmiş olması durumunda bankalardan belgesiz olarak kredi alabilirsiniz.

Belgesiz Kredi veren bankalar; Denizbank, TEB, Akbank, Garanti Bankası ve İNG bank olarak sıralanabilir. Gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak için banka şubelerine gidebilir ya da Online olarak da başvurularınızı yapabilirsiniz. Gelişen teknolojiler sayesinde SMS göndererek kredi başvurusu da yapılabilmektedir. Bu kredilere başvuru yapmak için TC kimlik numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanınıza ihtiyaç duyulur. Ayrıca son 3 ay içerisinde ödenmiş bir fatura, banka tarafından talep edilir. Esnaflar vergi kimlikleri, çiftçiler ise çiftçilik belgeleriyle belgesiz kredilere başvurabilmektedir. Bu kredilerin aylık ödeme planlarına uyularak ödenmesi gerekiyor. Yaşanacak herhangi bir gecikmede ilgili yasal süreçlerin uygulanabileceğini unutmayın. Bu durum tüm kredi türlerinde geçerli olduğu için tüketicilerin aylık bütçesini aşmamasında fayda var. Ülkemizdeki kredi borçlanması da her geçen gün arttığı için daha sonraki süreçlerde farklı sorunlar yaşamamak ve bankalarla aranızı iyi tutmak için alınan kredinin zamanında ödenmesi gerekiyor.

Kredi türleri arasında çokça tercih edilen Belgesiz Kredi, bu imkânlar dâhilinde bankalara başvurularak alınabilir. İşlemin onaylanma süreci oldukça kısadır ve aynı gün içerisinde kredi tutarınız tarafınıza aktarılır. Daha önce kredi çekmeyenler ya da kredi kartı borcu bulunmayanlar, gelir belgesiz kredi sunan tüm bankalardan anında hizmet alabilmektedir. Bu yüzden araştırmalarınız neticesinde bankalara ulaşarak kredi konusundaki tüm taleplerinizi bildirebilir ve hizmet alabilirsiniz.