Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir? Nasıl Alınabilir?

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir? Nasıl Alınabilir?

Borç kapatma kredisini kimler alabilir ? Borç kapatma kredisinin bir diğer adı da Borç Transferi kredisidir. Bu kredi türü başka bankada olan borcunuzu veya aynı bankada olan borcunuzu veya kredi kartı borcunuzu ödeme planı uygulayarak kredilendirilen bir kredi türüdür.

Bankalar siz tüketicilere sadece ihtiyaç kredisi veya ticari kredi vermemekteler. Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda mevcut borçlarını kapatmaları için borç kapatma kredisi de vermekteler. Belirli şartları olan bu kredi tipini şartları size en uygun olan bankadan alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Özellikle bankalar diğer tüm kredilerde olduğu gibi borç kapatma kredisi için de belirli şartlar istemektedirler. Günümüzde en önemli şartları kredi notunuzun yüksek olması denebilir. Kredi notunuz yüksek ise size uygun falizle istediğiniz tutarda bankalardan kredi alabilirsiniz. Fakat kredi notunuz yeni kredi almak için uygun değil ise başvurunuzun red edilmesi muhtemeldir.

Eğer kredi başvurunuz reddolması durumunda kendinize kefil veya ipotek göstererek kredinizi alabilirsiniz.

Borç Kapatma kredisini hangi durumlarda alabilirsiniz?

Borç kapatma kredisini kimler alabilir? Bankaların siz tüketicilere verdiği bu hizmetin diğer adıda Borç transferi kredisidir. Bu krediyi isterseniz kendi bankanızdan istersenizde uygun kredi faizi uygulayan başka bir bankadan kullanabilirsiniz. Hangi durumlarda bu kredinin kullanılabildiği sorusuna gelince de; tüketiciler mevcut borçları için ödedikleri kredi faizinin yüksek olmasından dolayı, veya mevcut borçlarının vade ve ödeme planını değiştirmek istediklerinde kullanabilirler. Ayrıca olumsuz bir durum olan mevcut kredi borçlarını ödeyemediklerinde daha uygun taksit imkanına bölmek için kullanılabilir. Böylece maddi olarak daha rahat bir ödeme planına sahip olursunuz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Konut kredilerinde en çok sorulan sorular

Banka Borç Kapatma Kredisi Vermiyorsa Yapılması Gerekenler?

Eğer borç kapatma kredisine başvurduğunuz bankalar size mevcut borçlarınızı zor ödediğiniz durumda başvurabileceğiniz borç kapatma kredisi imkanı sağlıyorsa karşılığında sizden isteyeceği en önemli şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Eğer borç kapatma kredisi başvurunuz reddolursa kredi yapılandırma seçeneğini bankanız ile görüşebilirsiniz.

Böylece, kredi yapılandırma ile mevcut borçlarınızı 48 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Ancak böyle bir durumda kredi faiz oranlarının yüksek olabileceğini bilmeniz gerekmekte.