Borçlarınızı Kapatmak için İhtiyaç Kredisi Çekmenin En İyi yolları nelerdir?

Son zamanlarda birçok türketicinin düzensiz ödemelerden dolayı borçları faizler ile katlanarak büyümektedir. Paralelinde ise kişiler ihtiyaçları da her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak için bankaların cazip kredi fırsatları veya borç kapama kredileri gibi ürünleri bulunmaktadır. Birçok tüketici kredi kartı ve kredi borçlarına yönelmektedir. Doğru kullanım yapıldığı zaman oldukça yararlı olan ve ihtiyaçları planlı şekilde gideren kredi kartları ve krediler, yanlış kullanıldığında tüketicilerin hayatını bir hayli zorlaştırabilirler.

Yaşam standartlarını artırmak isteyen tüketiciler  kart ve krediler ile büyük bir borç altına girmektedirler. Bu noktada yapılan çalışmalar sonucunda bankalar kişilere cazip borç kapatma kredileri sağlamaktadır. Borç kapatma kredileri için çeşitli koşullar bulunmaktadır bu koşullardan bazılarını sizin için aşağıda sıraladık.

  • Borçlarını kişi diğer bankaya yatıracak ise bu ödemeler ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya kredi kartı borcu olmalıdır.
  • Borcun tamamı bankaya transfer edilmek zorundadır. Belirli bir meblağının ödenmesi söz konusu değildir.
  • Diğer bankalara yapılan ödemeler sırasında EFT’den ücret talep edilmemektedir.

Tüm şartları sağlamanız durumunda borçlanacağınız yeni bankaya vermeniz gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

  • bankaya nüfus cüzdanı veya noter onaylı suret götürülmelidir.
  • gelir belgesi ya da maaş bordrosu takdim edilmelidir.
  • adres kayıt bilgileri güncel olmalı ve bir adet fatura teslim edilmelidir.

Bu borç kapatma kredisi kullanımından sonra tüm borçlarını tek bir banka altına toplayarak hangi bankaya ne zaman ve ne kadar ödemem var telaşından kurtulmuş olacaksınız. Nakit akışınız için uygun tarihlere ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Uygun ödeme koşulları ile kişilere sunulan ihtiyaç kredisi sayesinde borçlarınızı kapatabilir. Bu noktada bankaya belirlediğiniz ödeme planı dahilinde borçlarınızı düzenli bir biçim de ödeyebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi çekmenin en iyi yollarına baktığımızda ilk olarak ne Kadarlık bir borcunuz var bunu planlamalısınız. Kimi banka ihtiyaç kredisi tavan sınırını 15.000 TL ile belirlerken kimi banka 50.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sunarak kişilere nakit desteği sağlamaktadır. Bu aşamada ne Kadarlık bir tutara ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra bankaların ihtiyaç kredisi için faiz oranlarını kontrol etmelisiniz. Bu noktada bankaların kendi kanallarında dahi faiz oranları değişmektedir.

İhtiyaç kredisi kullanmanın en uygun yollarına baktığınızda ilk olarak borç dengenizi hesaplamanız yararınıza olacaktır. Ne kadar borcunuzun olduğunuz hesaplamalısınız ve net şekilde çıkan borcunuz doğrultusunda borç kredisi başvurunuzu tamamlamalısınız.

Genellikle yılsonunda, bayram ve tatil dönemlerinde cazip faiz oranları ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle bu dönemlerde ihtiyaç kredisi çekmek karlı bir iş anlamına gelir. En uygun faiz oranını belirledikten sonra aylık taksitlendirmenizi yaparak bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bu aşamada dikkat edilecek bir husus vardır. Vade oranlarını düşük tuttuğunuz takdirde geri ödeme tutarında azalma olacaktır. En az vade 1 olup en fazla vade 48 ay şeklindedir.  İhtiyaç kredisi için kefil ve ipotek gösterme şansınız da bulunmakta olup bu sayede kredi notunda çıkacak bir pürüzü de ekarte edebilirsiniz.