Devletten 150 bin TL Hibe Fırsatı!

Devletten 150 bin TL Hibe Fırsatı!

Bilim sanayi ve Teknoloji bakanlığının 2017 yılında genç girişimcilere özel yeni bir müjdesi var! Bakanlık bu yıl genç girişimcilere özel 62 milyon Türk lirası destek ayırdı. Genç girişimcilere 150 bin liraya kadar destek veriliyor ve üstelik bu desteğin tamamı hibe olarak veriliyor. Yani sizler aldığınız bu desteği daha sonra geri ödemeyeceksiniz. Birçok üniversitede bu durumdan genç girişimcilere her zaman olduğu gibi destek verilmeye devam ediyor. 18-20 Yaş arası işçi çalıştıran insanlara yaklaşık olarak 42 aya kadar prim teşviki devlet tarafından kesin olarak sağlanırken, ayrıca iş kurmak isteyen gençlere 150 bin lira hibe desteği veriliyor.

Bu desteği sizler de devletten alarak kendinize yeni bir iş kurma fırsatını elde edebilirsiniz. Bankadan kredi almak istediğiniz zaman aldığınız paranın bir kısmını hibe yapan bankalar bulunsa da bunun yanı sıra bazı bankalar da sizlere kredi veriyor ancak onun üstüne de büyük bir faiz bindirerek sizlerden çok yüksek miktarlarda para talep ediyorlar. Devletten destek almak için de tabi ki bazı özellikleri taşımanız gerekiyor. Başvuru yapmak için gerekli olan kuruluşlar TUBİTAK tarafından kısa bir süre sonra açıklanmaya başlayacak. Bu haber ile birlikte 29 yaşını henüz doldurmayan gençler bu hibenin yanı sıra vergi muhafiyetinden de yararlanabiliyor. Yani devletten hibe alan ve gerçekten kendine iş kurmak isteyen insanlar 3 yıl boyunca devlette vergilerden de kesinlikle muaf olacaklar.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Enpara Nedir?

Yani ilk defa yeni bir işletme açmak isteyen gençler 3 yıl boyunca vergilerden de muaf olacaklar ve kazançlarının 75 bin liralık bir kısmı için vergi ödemeyecekler. Bu konuda devletin sizden istediği bazı şartlar var. Bu şartlar kendi işinde çalışması ve işin kanuni süreçte bildirilmiş olması. Tüm ortaklar işe başladıktan sonra tek şart tüm ortakların 29 yaşından küçük olması gerekiyor. Daha sonra yeni bir şirkete ortak olunmaması ve sadece en önemli şart olarak da 29 yaşından küçük olmanız gerekiyor. Sizler de bu şartları dolduran bir insansanız eğer hemen devlete başvuru yaparak sizler de bu fırsattan yararlanabilirsiniz.