Düşük Faizli Emekli Kredisi Veren Bankalar

Emeklilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar tarafından özel krediler verilmektedir. Bu kredilerin genel adı ise emekli kredisidir. Bankaların emekliler için vermiş oldukları bu özel kredinin faiz oranları ise farklılık gösteriyor. Bundan dolayı da emekliler düşük faizli emekli kredisi bulmak için ciddi araştırmalar yapıyorlar.

Bankaların Verdikleri Emekli Kredisi Hakkında

Bankalar kredi verirken geri ödeme konusunda sıkıntı çıkarmayacak kişileri özellikle tercih ederler. Emeklilerin düzenli bir maaşları olduğu için bankalar, bu kişilere özel krediler hazırlarlar. Ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak olması bunun en büyük nedenidir.

 

Bankalar, emeklilere kredi verirken ödeme noktasında sıkıntı çıkmayacağından tam olarak emin olmak için ise yaş sınırı da koymaktadır. Buna göre emeklilerin yaşı belli bir sınırın altında ise kredi kullanabilirler. Bu sınırın üzerindeki kişilere böyle bir hak verilmez. Yaş sınırı ise bankalara göre farklılık gösterir. Bazı bankalar 70, bazıları ise sınır olarak 80 yaşı kabul etmektedir.

Emeklilere Özel Kredi Veren Bankalar

Bankaların tamamı emekliler için özel bir kredi sunmazlar. Bazı bankalarda bu tür kredi var iken diğer bankalar ihtiyaç kredilerini bu amaç için kullanırlar. İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Halk Bankası, Aktif Bank, Şekerbank, Ziraat Bankası emeklilere özek kredi veren bankalardandır. Düşük faizli emekli kredisi, bu bankaların vermiş oldukları krediler de aranmalıdır. Bunun için internet ortamında araştırma yapılabileceği gibi şubelerden de bilgi alınabilir.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Kamu bankalarından olan Halkbank tarafından emeklilere özel kredi verilmektedir. Mutlu emekli ihtiyaç kredisi adıyla verilen bu krediyi kullanmak için emekli olma şartı vardır. Banka tarafından emeklilere özel olarak çıkarılan bu kredinin faiz oranı %1,63’tür. Vade ise 48 aya kadar tercih edilebilir.

Halkbank tarafından verilen bu kredinin miktarı, emeklilerin maaşlarına bağlı olarak 50.000 TL’ye kadar verilir. Düşük faizli emekli kredisi denilince akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesidir.

Diğer Bankalar

Diğer bankalarda verilen emekli kredisi ya bu orana yakındır ya da çok daha yüksektir. Bundan dolayı da emekliler için ihtiyaç kredileri daha uygun olabilir.