KrediGO

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Eşimin kredi notu kredi çekmemi engeller mi sorusuna cevap vermeye çalışacağız.Kredi ihtiyacınız veya kredi kartı başvurusu yapmak gibi bir niyetiniz varsa eşinizin kredi notunu da göz önünde bulundurmalısınız. Ancak eşinizin kredi notu oldukça düşük de olabilir, bu gibi durumlarda da aklınıza eşinizin kredi notunun çekmek istediğiniz krediyi nasıl etkileyeceği gelebilir.

Her bankanın kredi fizibilitesi ve kredi değerlendirmesi farklıdır. Kimisi düşük kredi notundan ziyade borç miktarına bakarken kimisi eşinizin dahi kredi notuna bakarlar. Bazı kriterler bazen insan mantığına ters geldiği durumlar olabiliyor ama maalesef gerçek böyledir.

Bu sorunun cevabı kişinin çekmek istediği kredi türüne göre değişmektedir. Sadece eşinizin değil başvurduğunuz kredi türü ve miktarı sizin sicil bilgilerinize bile etki edebilir. Bununla birlikte eşinizin düşük kredi notunun sizin çekmek istediğiniz krediyi birebir etkileyebilmektedir. Bu durum kadınlarda biraz daha hassaslaşmaktadır. KAdın kredi kullanmak isterse direkt olarak kocasının siciline bakılırken, durum tersi olduğunda karısının siciline bakılmadığı durumlar olmuştur. Çünkü kredi notu sistemi, kişisel olmakla birlikte bütününe genel bir şekilde kurulan yaklaşımla da şekillenmektedir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Acil Nakit İhtiyacınız için Kredi Notunuz Kaç Olmalı?

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

En basit hali ile aktarmak gerekirse, eşinizin kredi notu sizin kredi başvurularınızı direkt etkilemez. Çekeceğiniz kredinin tutarı kullanabileceğiniz tutardan yüksekse banka bu gibi durumları göz önüne alabilir. Bu durum haricinde sizin kredi notunuz da, eşinizin ki gibi düşüş trendinde olabilir ve banka bu durumu göz önüne alarak kredi başvurunuza onay vermeyebilir. Yani şöyle ki, doğrudan etkilemese bile başvuru sürecinin ilerleyişine göre etkileri olduğu söylenebilir. Ancak sizin kredi notunuz yüksek, eşinizin kredi notu düşükse bu durum herhangi bir etki oluşturmayacaktır. Sizin ödemelerinizin düzenli olması, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Eşimin kredi notu kredi çekmemi engeller mi sorusu son zamanlarda en çok soruların başında gelmektedir. Çünkü insanlar bankaya gidip kredi başvurusunda bulunmadan önce her şeyin normal olup olmadığını kontrol etmek istiyor ve bankaya emin bir şekilde gitmek istiyor. Bu yazımızda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Sorularınız veya fikirleriniz varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  En düşük faizli bireysel krediler

İlginizi Çekebilir