Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019

Ev hanımlarının zaman zaman yaşadıkları maddi zorlukları kapatmak ve rahata ermek için bankalar ile çalışma ihtiyaçları duymak zorunda oldukları bilinen bir gerçek. Yine aynı şekilde bankaların ev hanımlarına özel olarak ihtiyaçlarının en üst düzeyden giderilmesini sağlamak ve rahatlatmak adına özel kredi kampanyaları olduğu bilinmekte olan bir konu. Ancak son yıllarda ev hanımlarının kredi ve kredi kartı ödemelerinde yaşadıkları sorunlar ve zorluklar, ekonomik olarak bankaların sürekli olarak zarara uğratılmasından dolayı bankalar ev hanımlarının hepsine elbette ki kredi vermiyorlar.

Ev hanımlarına kredi vermek için önce kişinin ödeme yapıp yapamayacak olduğu ile ilgili bilgiler banka tarafından doğrulanması veya bununla ilgili ev hanımına kefil olacak bir devlet memuru gibi düzgün bir işte çalışan kişinin kefil olması şartı aranıyor. Ev hanımlarının kredi çekebilmesi için bir diğer etken ise gelir belgeleri olmadığı için kendi üzerlerine kayıtlı olan herhangi bir mal varlığını bankaya ipotek ettirmeleri sayesinde mümkün olmaktadır. Ev hanımı eğer evini bankaya ipotek ettirirse bankanın ev hanımı kişisine kredi vermesi rahatlıkla mümkün olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

2019 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar; Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Aktif Bank, QNBFinansbank, TEB, Garanti Bankası olarak belirtelim. Ancak diğer bankalar tarafından da ev hanımlarına özel olarak krediler sunulduğu gibi Vakıfbank tarafından da zaman zaman özel olarak uygun faizler ile kredi kampanyaları yapılmaktadır.

2019 En Avantajlı 10.000 TL 12 Ay Kredi Kampanyaları

10.000 TL 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlerin geri ödeme planları aylık olarak 297 TL ila 323 TL arasında olacaktır. Bunlar en fazla kullanılan 5 bankanın sunduğu teklifler olurken masraf olarak ise CEPTETEB tarafından mobil bankacılık başvurularında herhangi bir masraf ücreti alınmayacaktır.

24 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Daha uzun vadede daha az aylık ödemeler ile kredi çekmek isteyenlerin karşısına ise farklı seçenekler çıkabiliyor. Vatandaşlara uygun olarak kredi seçenekleri hazırlayan bankalar 24 ay vadeli 10.000 TL kredilerde ortalama geri ödeme tutarı olarak 523 TL belirlemiş durumda. Bu bankaların belirledikleri faiz oranları %1.59 ortalamasında olurken toplam geri ödenecek tutar ortalama 12.500 TL tutara eşdeğer gelecektir.

36 Ay 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Çok daha uygun ödeme yapmak isteyenlerin asıl tercihlerinden olan 36 ay vadeli ihtiyaç kredileri vatandaşların adeta dertlerine deva, sağlık sorunlarına ise şifa bile olarak geri dönebiliyor. Birçok vatandaş kredi çekerek diş yaptırdığı gibi sağlık sorunlarını aşmak için de bu yıllarda mecbur olarak kredilere başvurmak zorunda kalıyor. 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğiniz zaman aylık ortalama 385 TL ödeme yapacaksınız ve toplamda geri ödeyeceğiniz tutar 14.000 TL civarında olmaktadır.

10.000 TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri Kampanyası

48 aylık geri ödeme seçeneklerinde kredi çekmek isteyenler ise daha uygun geri ödeme seçeneklerine ancak daha fazla toplam ödeme tutarına sahip kredileri kullanmayı tercih edebilirler. 10.000 TL 48 ay vadeli kredi çekmeniz durumunda aylık ortalama ödeyecek olduğunuz tutar 315 TL yüksek ortalamasında olacağı gibi geri ödeme tutarınız da buna paralel olarak 15.500 TL civarına çıkacaktır. Bankaların 36 aylık tekliflerinin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.