KrediGO

Garanti Bankası Taşıt Kredisi 2019

Taşıt almak isteyenler birçok bankadan teklif alarak bütçesine göre hareket etmektedir. Bu yüzden Garanti Bankası Taşıt Kredisi 2019 konusunda da gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Bankanın sunduğu taşıt kredisinin özelliklerine baktığımızda ilk olarka model ve marka bazında avantajlı faiz oranları sunduğu görülmektedir. Ayrıca tüketicilerin gelir ve bütçesine uygun bir şekilde ödeme planı seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede taşıt kredileri 48 aya varan vadelerle kullanılabilir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

 1. el araç satın alacaklar için aracın yaşıyla beraber kredi vadesinin toplamı en fazla 108 ay olacak şekilde hizmet sunulmaktadır. Bununla beraber her bankada olduğu bu bankada da teminat olarak satın alınan araca rehin konulur. Fakat belirli koşullarda kefil teminati da talep edilebilmektedir.
HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  En Uygun Krediler Haziran 2019

Gerçek kişi KOBİ müşterileri ile bireysel müşterilerin taşıt kredileri için belirli oranlar söz konusudur. Bu oran araç bedelinin 100 bin TL’ye kadar olan bölümü için %70 olarak belirlenmiştir. 100 bin TL’yi aşan bölümü için ise %50 olarak belirlenmiştir. Yani 70 bin TL değerinde olan bir araç için 49 bin TL’ye kadar, 120 bin TL değerindeki bir araç için de 80 bin TL’ye kadar kredi alınabilmektedir. Garanti Bankası taşıt kredisi kullanımı için şu alternatiflerden yararlanılmaktadır;

 • Garanti Bankası şubeleri
 • Anlaşmalı otomobil bayileri
 • Bankanın resmi web sitesinde yer alan başvuru formu

Bu alternatifleri kullanarak Garanti Bankası Taşıt Kredisi 2019 başvurusu yapabilirsiniz. Başvuruların ardından ön değerlendirmeye alınacak tüketicilerden daha sonra onay alınması halinde şubelere gidilerek gerekli belgelerin teslimatı gerçekleştirilmelidir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Taşıt Kredisi Nedir?

Garanti Bankası Taşıt Kredisi için Gerekli Belgeler

İlk olarak TC kimlik numaralı nüfus cüzdanıyla beraber;

 • 0 km araçlar için proforma fatura
 • 2.el araçlar için araç ruhsatı ya da geçici tescil belgesi gerekmektedir.

Kredinin kullanım koşulları ise şu şekildedir;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Düzenli gelir sahibi olmak
 • Ücretli çalışanların 3 ay boyunca kesintisiz sigortaya sahip olması
 • Kredi notunun yüksek olması
 • Araç peşinatı için belirli bir birikimin olması

Ayrıca Garanti Bankası Taşıt Kredisi 2019 konusunda 2.el araçlar için bilinmesi gereken önemli bir husus vardır. 2.el araçlar için kredi vadesiyle araç yaş toplamının en çok 9 yıl olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir