KrediGO

Kredi Başvurusunda Yapılan Hatalar

Kredi başvurusunda yapılan hatalar isimli bu yazımızda kredi çekmek isteyenlerin, kredi çekmeyi düşünenlerin bu hamleyi yapmadan önce bilgilenmesi ve faydalanması için önemli hususlara değineceğiz. Kredi başvurusu yapmadan önce ince eleyip, sık dokumak gerekir. Her şeyden önce gerçekten krediye ihtiyacınız var mı bunun kararını vermelisiniz. Eğer kredi çekmeden de borçlarınızı yapılandırarak ödeyebiliyorsanız öncelikle bu yöntemi hayata geçirmek için gerekli adımları atmanızı öneririz.

Kredi Başvurusunda Yapılan Hatalar Nelerdir?

İhtiyaç dışında kredi çekmek; Ülkemizde birçok insan ihtiyacı olmadığı halde kredi çekmek gibi bir yanlışa düşmektedir. Gerçekten krediye ihtiyacınız olup olmadığını iyi bir beyin fırtınası yaptıktan sonra karar vermeniz sizin için en doğru hamle olacaktır. Aksi hale gereksiz yere borç altına girmeye, çektiğiniz miktarı alakasız yerlere harcamaya ve en önemlisi gereksiz yere kredi masrafı ve faiz ödemenize neden olacaktır.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  50.000 TL Hibe Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Araştırma yaparak kredi çekmek;Nasıl ki evimize market alış verişi yaparken birkaç marketin fiyatlarını karşılaştırıp fiyatı en uygun olan yerden market alış verişimizi yapıyorsak kredi için de aynı yöntemi kullanmalıyız. Kredi veren bankaların faiz oranlarını karşılaştırıp en uygun faiz seçeneği sunan bankadan kredi çekmeliyiz.Her banka kendine göre bir faiz oranı belirler ve müşterilerine belirlediği bu faiz oranı üzerinden kredi kullandırırlar.

Çok bankaya başvuruda bulunmak; Ülkemize insanların kredi çekerken yaptığı en büyük hataların başında birçok bankaya kredi başvurusunda bulunmak geliyor. Öyle ki, bir bankanın kredi onayını beklemeden başka bankalara da başvuru yapanlar var. Kredi başvurusunda bulunmak aynı zamanda kredi notu sorgulama işlemi yaptığı anlamına da gelmektedir. Hal böyle olunca sürekli olarak kredi notu sorgulatan bir kişi maddi açıdan olumsuz bir imaj oluşturur. Eğer kredi başvurularını bankaların faiz oranlarını araştırmak için yapıyorsanız, başvuru yapmadan önce kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Emeklilik Maaşı İle PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi taksit miktarını doğru belirleyememek; Çekmek istediğiniz kredinin taksit miktarını yani vadesini kendinize göre belirlemelisiniz. Örneğin, 10 bin tl olarak çekeceğiniz miktarı 48 ayda ödemek yerine eğer 24 ayda ödeyebiliyorsanız mutlaka daha az vadeli olanı seçmelisiniz. Böylelikle hem borcunuz daha erken bitecek hem de uzun vadedeki faiz ve dosya masrafı yükünden kurtulmuş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir