Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi borçları Türk vatandaşlarının olmazsa olmazlarından birisi haline gelmiş durumda. Her bir vatandaş sokakta kredi borcundan yakınırken bir yandan da ödenemeyecek kadar yüksek kredi borcunun olduğu biliniyor. Kredi borcunun ödenmemesi durumunda bankalar gerektiği zaman haciz getirme hakkına sahip olduğu gibi kredi borcunuzun tamamını bir kerede isteme hakkına da sahip olabiliyor. Yaşanan kredi kartı ve kredi borcu ödenmemesi durumunun sonucunda bankaların müşterisine belirli bir takım teklifleri olabildiği gibi bankaların teklifini beklemeden önce davranmak her zaman daha karlı bir adım olarak görülüyor.

Bankalardan aldığınız kredi ve kredi kartlarının 3 ay içerisinde ödenmesi gerektiği gibi genellikle bu süre 2. ayı geçmesi durumunda bankalar direkt olarak icra yoluna başvurabiliyorlar.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapabilirim?

Kredi borcunuzu ödeyemiyor iseniz yapabileceğiniz sınırlı seçenek ve imkan mevcuttur. Bankalar kredi verirken sizden bu kredinin geri ödemesini gelecek şekilde kendisini ayarlar ve sizin de ödeme yapabileceğiniz bir gün belirler. Belirlenen gün içerisinde kredi borcunuzu ödemeniz istenir.

Ancak, kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız belirli bir takım seçenekleriniz vardır;

  1. Kredi borcunuzu yapılandırabilirsiniz.
  2. Farklı bankadan ihtiyaç kredisi alarak 1 aylık borcunuzu yada kalan borcunuzu kapatabilirsiniz.
  3. Kredi borcunuzu kredi kartınızdan nakit avans çekerek kapatabilirsiniz.

Ancak bu 2. ve 3. seçenek sadece düşük miktarlarda olan kredi borçları için geçerlidir. 10.000 TL ve üzerinde borçlar için bu yöntemler yerine 1. yöntem her zaman daha karlı ve daha uygun bir yöntemdir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi Nasıl Yapılandırılır?

Bankanıza kredi borcunuzun yüksek geldiğini ve ödeme yapamadığınızı kendi temsilcinize giderek söylemeniz durumunda veya bankada görevli temsilciye söylemeniz durumunda size bazı seçenekler sunacaktır. Bu kredi yapılandırma seçeneklerinden bir tanesi öncelikle faiz borcunun ödenmesi, daha sonraki aylarda ise ana para borcunun ödenmesi yönünde olacaktır.

Kredi borcunuzun vadesini uzatma seçeneği sunabilecek olduğu gibi, bankalar yapılandırma seçeneğini bazı müşterilerine ise sunmayabilir. Bunun nedeni daha önce yapılmış olan yapılandırma olabilir.

Müşteri hizmetleri numarasını arayarak kredi borcunuzu yapılandıramayacak olduğunuz gibi kredi borcunun sadece ve sadece şubeye giderek yapılandırabilecek olduğunuzu unutmadan hareket etmenizde her daim fayda olacaktır.


İlgili yazılar