Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Çalışma Süresi Gerekiyor?

Kredi çekmek için ne kadar çalışma süresi gerekiyor sorusunun cevabı bu yazımızda yer almaktadır. Herhangi bir bankadan kredi çekebilmeniz için illa bordrolu sabit aylıklı maaş sahibi olmanız gerekmiyor, sigortalık sürenizde oldukça önemlidir, peki kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor bankaların kredi çekme şartları başka nedir? İster konut olsun ister ihtiyaç veya araç tüm şartlar ve başvurular sayfamızda sizler için yer almaktadır.

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Çalışma Süresi Gerekiyor?

Kullanmış olduğunuz kredi ister konut veya araç yada ihtiyaç kredisi olsun bankalar sizden bazı şartları isteyecektir. Bu şartların başında da ise kredi çekmek için sigortalı olmanızdır. Bildiğiniz gibi sigortalı olmak içinde herhangi bir yerde çalışmanız veya çalışıyor olarak gözükmeniz gerekmektedir. Sigortalı olarak çalışıyorsanız bunun süresi de bankalar tarafından artık kaideye alınmakta ve bir çok banka en az 4 veya 6 ay boyunca eksiksiz olarak sigorta pirim ödenmesi yapılmasını aramaktadır. Kredi çekmek için ne kadar çalışma süresi gerekiyor sorusunun cevabını verdikten sonra artık bankaların diğer sizden talep ettiği şartları inceleyebiliriz.

Kredi çekmek için ne kadar çalışma süresi gerekiyor sorusunun cevabı vermeye devam edelim. Sigortalık süreniz 4 veya 6 ayı tamamladıysanız şayet artık bankalardan kredi çekmek için ilk şartı atlattınız demektir. Bankalar tüketicilere para vermeden artık çok sık bir araştırma yapmaktadır. Yaptıkları bu araştırmada Findeks kredi notu sorgulaması üzerinden gerçekleştirmektedir. Kredi çekmek için ne kadar çalışma süresi gerekiyor konusunu daha da açmak gerekirse şayet kredi başvurusu yapmadan önce daha önceki bankalar ile olan ilişkiniz oldukça önemsenmektedir. Şayet kredi kartı, veya kredi yada herhangi bir senet borcunuz bulunuyorsa ve siz bunu ödemedi iseniz kredi notu değeriniz düşük çıkacak ve muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu kriteri de atlattık isek artık diğer şartlara gelebiliriz. Bankalar kredi başvurusu yapacak olan müşterilerinden birde maaş yazısı yada aylık bordrolarını istemektedir. Gelirinizin ne kadar olduğu bankalar için önemlidir öyledir ki bankalar almış olduğunuz aylık gelirinizin ancak en fazla %70 oranında kredi imkanı sunmaktadır.

Yani aylık geliriniz 1000 TL ise en fazla ama en fazla aylık taksiti 700 TL olacak kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Son olarak ise birde işin kefil boyutu var. genelde maaş müşterisi olmadığınız bankalardan alınacak olan krediler için sizden bir veya duruma göre iki adet kefil istenmektedir. Gördüğünüz gibi kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak demek ile iş sadece bitmiyor. Bu şartlara uygunsa iseniz birde alacağınız kredi için bazı gerekli evraklarda bankalarca talep edilmektedir. Kredi çekmek için çalışma süreniz kadar kredi notunuz, bankalardaki siciliniz de en az çalışma süreniz kadar önemlidir. Kredi çekmek için ne kadar çalışma süresi gerekiyor konusu ile ilgili genel olarak aktarabileceklerimiz bu kadardır.