KrediGO

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sicilim Bozuk

Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk sitemi veya serzenişi toplumumuzda oldukça sık duyduğumuz bir şeydir. Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk diyenler için hazırladığımız bu yazının faydalı olacağına inanıyoruz. Ülkemiz genelinde milyonlarca kişinin kredi sicili bozuk durumdadır. Bu durumun yaşanmasın da en temel nedenler arasında kredi kartı ve kredi borçlarının ödenememesi ve yasal takibin başlatılmasıdır. Bu süreçten sonra tüketici, bankalar tarafından kırmızı çizgi yiyerek, kara listeye alınması sonucunda kredi ve kredi kartı kullanımı yapamamaktadır. Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk, sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri, kara listede olana kredi veren banka var mı, kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar hangileri gibi bir çok soru merak edilmektedir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sicilim Bozuk

Sicili bozuk olanın kredi çekebilmesi mümkündür. Fakat kişi borçlarını ödemiş ve takibe düştüğü bankalardan borcunun kapandığına dair bilgilendirmenin Kredi Kayıt Bürosu’na yaptırmış olması gereklidir. Bu iki işlemden sonra, tüketici aleyhine icra takibi başlatılmışsa, kişi mutlaka bu icra takibinin dosya masrafını ilgili icra dairesine yatırmalı ve takip dosyasının kapanmasını sağlamalıdır. Bu işlemlerden sonra tüketicinin yapacağı ilk işlem, kredi notu sorgulamadır.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Findeks üzerinden ücretli olarak sunulan bu hizmet sayesin de tüketici ayrıntılı olarak findeks raporu alabilmekte ve kredi sicilinde ki her şeyi ayrıntılı olarak görebilmektedir. Bu duruma örnek vermek gerekirse, yıllar öncesinden açtırdığınız bir banka hesabında kalan -0,01 kuruş bile yıllarca sizin sicilinizi negatif yönde etkileyecektir. Bunu fark etmekte bankanın sizi aramasına kadar mümkün olmayabilir. Fakat findeks üzerinden alacağınız risk raporunuz da hayatınız boyunca açmış olduğunuz hesaplar, krediler ve kredi kartları gözükecektir. Kapanmış ve işiniz bitmiş olan hesaplarınızın bile göründüğü sistem sayesin de kredi sicilinizde negatif durumları görebilir ve önlem alabilirsiniz.

Sicilim Bozuk Kredi Çekmek İstiyorum

Kredi notunuzu öğrendikten sonra yapmanız gereken, daha önceden olumsuz sonuçlar neticesinde düşen kredi notunuzu yükseltmeye çalışmaktır. Bu işlem aslında çok basittir fakat bankalar size kredi ve kredi kartı vermediği için ve sizde finansal sistemde kayıtlı olan kurumlarla çalışamadığınız için kredi notunuzu yükseltememektesiniz. Bunun en basit yöntemi, Kuveyt Türk Bankası, Garanti Bankası gibi bazı bankalar tarafından verilmekte olan bloke teminatlı kredi kartı almaktır. Bu kartı banka her sicile sahip olana vermektedir. Çünkü sizden belli bir teminat alacaktır ve bu teminat kadar kart limiti tanımlayacaktır. Vereceğiniz teminat konusunda şüphe yaşamayın çünkü kartınızı kapattırdığınız da teminatınızı aynı şekilde tekrar alabileceksiniz. Bu kartı kullanarak arttırabileceğiniz kredi notunuzu arttırma yollarından bir diğeri de bankalara mevduat hesapları açmanız ve bir miktarda olsa para yatırmanızdır. Bu işlem sayesinde +paranız ile kredi riskinizi azaltacaksınız ve bu sayede bankalardan yapacağınız işlemler de limitiniz artmış olacaktır.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir Mi?

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar.

İlginizi Çekebilir