Kredi Dosya Masrafınızı Nasıl Geri Alırsınız?

Dosya masrafını nasıl geri alırım?

Tüketiciler tarafından bankalardan alınan ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve eğitim kredisi gibi kredilerden çok uzun zamandır bankalar kredi dosya masrafı adı altında bir meblayı kredi alan tüketicilerden almakta. Son yıllarda bu ücretler en çok tartışma konusu olan dosya masrafı konusundaki tartışmaları artırıyor. Bu durum karşısında sizlere özel olarak hizmet sunan Tüketici Hakem Heyetleri dosya masraflarınızı alma konusunda yardımcı olmaya çalışıyor.

Tüketiciler tarafından çekilen krediler üzerinden bankalar yıllardır aldıkları haksız kazançların haksız kazanç olarak tespit edilmesinden sonra milyonlarca müşteri bu konuda bankaların kendilerinden tahsis ettikleri ücretleri geri alabilecekler. Bu kredi dosya masraflarının çok yüksek bir mebla olmasından dolayı birçok tüketici bankalara dava açmaya başladı.

Çekilen kredilerden alınan bu dosya masraflarını almak için ilk başta bankanız ile iletişime geçmenizi siz öneriyoruz. Bunun nedeni ise Tüketici Hakem heyetlerine başvuruda bulunduğunuz zaman sizden istenecek olan belgeyi bankadan almak olacaktır. Aldığınız bu belge ile birlikte Kaymakamlıkların içerisinde bulunan Tüketici Hakem Heyetlerine giderek orada bu konuda bilgi sahibi olma şansı yakalamış olacaksınız. Sizlere burada yapılacak olan yönlendirmeden sonra gerekli formları doldurmanız istenecektir. Aldığınız bu formu doldurduktan sonra hakem heyeti sizin adınıza bankaya dava açacak ve Kredi dosya masrafı geri alımı konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Dosya masrafı için nereye başvuracağım?

Tüketici heyetinin açtığı bu davadan sonra sizlere banka tarafından herhangi bir geri dönüşüm sağlanmayacak ve mahkeme size en kısa sürede bir dava kağıdı yollayacaktır. Bu kağıdı alarak mahkemeye gitmeniz durumunda zaten orada emsal teşkil eden kararlar sizlerin Kredi dosya masrafı geri alımı konusunda paranızı geri almanıza neden olacaktır. Bu yukarda saydığımız yöntemleri takip ederek sizlerde bankaların sizlerden haksız olarak aldıkları ücretleri geri alma fırsatı elde etmiş olacaksınız .