Kredi Kartı Alamıyorum, Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Kredi Kartı Alamıyorum, Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Bugün bankalara yapılan milyonlarca kredi kartı başvuru hazırda bekletiliyor veya ön başvuru şeklinde alınmış durumda. Bankalara her gün binlerce kişi tarafından kredi kartı başvurusu yapılırken, yapılan kredi kartı başvurularının neredeyse birçoğuna bankalar tarafından artık red yanıtı veriliyor. Bunun nedeni ise eskiye oranla bankaların kredi kartlarından değil kredi faizleri üzerinden para kazanması olarak gösterilse bile durum bununla ilgili değil.

Bankalar eskiden müşterilerine çok yüksek limitli kredi kartları tanımlar ve müşterilerinin bu kredi kartlarını sık sık kullanması için her 6 ayda bir kez limiti artışını uygun görürlerdi. Ancak getirilen yeni yasalar ile maaşın belli bir katına kadar kredi kartı verilmesi gerektiği uyarılarından ve yasasından sonra bankalar her isteyen müşterinin limitini arttırmadığı gibi kendi otomatik limit artış sistemlerini de geri planda bıraktı.

Binlerce liralık kartların borçlarının geri ödenmemesi ve bankanın mağdur edilmesi sonucunda alınan bu kararların arkasında banka müşterilerinin kötü niyetleri de yatmıyor değil. Bugün dünya bankalarının tamamında geri ödeme sorunu yaşayan müşteriler olsa bile Türk bankalarına geri ödeme oranlarında son yıllarda sorunlar yaşandığı göze çarpmıyor değil.

Kredi Kartı Onay Verilmiyor

Kredi kartı başvurusu yapmanıza rağmen onay alamıyorsanız bunun nedeni ise bu nedenlerin yanında kendi mevcut durumunuz olabilir. Findeks kredi notunuzun düşük olması ve özellikle 1300 puanın altında olması durumunda kredi kartı başvurunuz büyük olasılıkla bundan dolayı reddediliyordur. 

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Kartı Başvurusunda Bilgilerin Doğruluğunun Önemi

Bunun yanında mevcutta kayıtlı bir geliriniz yoksa, mevduat hesaplarınızda yüksek miktarda nakit yoksa veya daha önce bankalara borçlarınızı zamanında ödeme yapmadıysanız kredi kartı onay alamama nedeniniz bunlar olabilir. Birçok banka şubeye giderek yapılan başvuruları daha kısa sürede değerlendirir ve daha net kararlar verirken, bazı bankalar ise sadece online kredi kartı başvurusu hizmeti sunuyor. Sürekli ardı ardına kredi kartı başvuru yapmak sizin Findeks puanınızı düşürmede etkili olabilecek nedenler arasında yer alıyor.


İlgili yazılar