KrediGO

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi kartınızın borcunu kapatmak istiyorsunuz ancak bunun için yeterli miktarda nakit paranız bulunmuyor. Bu durumda yapılması gereken öncelikli olarak kredi kartınızın kapatmak istediğiniz borcunu kapatmak amacıyla hemen bankaya başvurmak olmamalıdır. Bankalara başvurmadan önce kredi kartı borcunuzun en azından asgari tutarını ödemeyi denemelisiniz. Asgari tutar her zaman daha rahat ödenen ve kredi kartı borcunun yarısından bile daha az olan tutar olacağı için sizin için ödeme kolaylığı daha rahat olacaktır.

Kredi kartı borcunuzu ödemesini yapamadıysanız bir başka yol daha mevcut. Diğer farklı kredi kartlarınız var ise onlardan nakit avans alarak kredi kartı borcunuzu yatırabilirsiniz. Bu sayede hem faiz işlemez, hem bankada olan kredi limitiniz olumsuz etkilenmeyecektir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Altın Yaparak Kredi Kartı Borcu Kapatma

En zor durumda dahi farklı kredi kartınız veya mevcut borçlu kredi kartınızdan avans çekemiyorsanız herhangi bir kuyumcudan altın yaparak kredi kartı borcunuzu kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu tür bir yöntemi seçmeniz durumunda 10 ila 20 TL arasında zararınız olacaktır ancak kredi kartı borcunuza faiz işlemesinden daha uygun bir yöntem olarak bilinmektedir.

Altın yaparken bilezik ve benzeri çok yüksek tutarlı altın çeşitlerinden değil çeyrek, yarım ve tam altın çeşitlerinden birisini seçmeniz en az satış zararı ile satış yapabilmenizi sağlar. Kuyumcular bu konuda yapılacak olan işlemler hakkında genellikle bilgi sahibi olduklarından sizi yönlendirebileceklerdir.

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Kredi kartı borcunuzu kapatmak için bankalar tarafından da sizin için kendi bankanız tarafından veya diğer bankalardan teklif alabilirsiniz. Kendi bankanızdan ihtiyaç kredisi teklifi almanız durumunda daha kolay ve kısa süre içerisinde onay alabilecek olduğunuz gibi diğer bankalardan alacak olduğunuz tekliflerde red cevabı verilmesi daha olası bir sonuç olabilir. Bankanızın sizin adınıza kredi karı borcunuzu kapatması durumunda kredi kartınızı da isteğinize bağlı olarak kullanmaya devam edebileceksiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  İhtiyaç Kredisini Kimler Kullanabilir?

İlginizi Çekebilir