Kredi Kartı Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Kredi Kartı Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli akıllı telefonlar her alanda ve her gelir grubundan kazanç sahibi olsun veya olmasın vatandaşların ellerinden ayırmadıkları bağımlılık yaratan ürünler oldu. Hükümet tarafından alınan kararlar sonucunda kredi kartına cep telefonu taksiti uygulaması geçtiğimiz senelerde engellenirken, bir yandan da hükümetin aldığı bu kararın vatandaşları derinden yaraladığı, bununla beraber GSM devlerinin satışlarını patlattığı bilinir hale gelmişti.

Ancak bugün birçok GSM devi başta Turkcell ve Türk Telekom olmak üzere taksitle cihaz satışlarına devam ederken, dev teknoloji mağazaları da bankalarla yaptıkları anlaşmalar sonucunda kredi faizi olmadan vatandaşlara cep telefonu için 12 aya varan kredi seçenekleri sunabiliyorlar. Ancak yine de birçok vatandaşın merak ettiği ve sorduğu sorulardan birisi olan ”cep telefonu kredi kartına taksitle alınabilir mi?” sorusuna yanıt vermek istiyoruz.

Cep Telefonu Kredi Kartına Taksitle Alınabiliyor

Kredi kartına taksitle cep telefonu almak yasak olmasına rağmen son zamanlarda bazı cep telefonu satıcıları cep telefonu satışı olarak göstermeyerek kredi kartına taksit seçeneği sunabiliyor. Bir liralık kılıfı 2000 TL gibi gösterip satan sokak arası cep telefonu satıcıları vatandaşların kredi kartına taksitle cep telefonu alabilecek oldukları yerler olarak gösterilirken bu durumun yasal olmadığı, BDDK tarafındaj alınan önlemler sonrasında birçok satıcının bu uygulamadan geri adım attıkları biliniyor.

Bununla beraber internet üzerinden bazı siteler cep telefonu satışlarında kredi kartına özel olarak indirimlerin yanında bankalar tarafından da alınan ürüne 3 aya kadar varan taksit seçenekleri uygulanabiliyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Kartı Kapatma İşlemi Cezası

Ancak ticari kredi kartınız bulunuyor ise yine 12 aya varan taksit seçeneklerinden istediğiniz mağazadan veya e-ticaret sitesinden taksitle cep telefonu alma hakkınız bulunuyor. Bu hakkınızın sadece ticari kredi kartına özel olarak geçerli olduğu gibi diğer normal bireysel kredi kartları için uygun olmadığı biliniyor.


İlgili yazılar