Kredi / Kredi Kartı Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir?

Kredi / Kredi Kartı Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir?

Kredi / Kredi Kartı Başvurusunda Nelere Dikkat Edilir?

Kredi kartı artık günlük hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Neredeyse çevrenizde nadir olarak kredi kartı olmayan insan bulunmaktadır. Sizlerin de çevrenizde illaki bir kredi kartı olan insan bulunmaktadır. Peki bu kredi kartını alan insanlar kredi kartını alırken nelere dikkat ettiler? Hiçbir şeye dikkat etmeden direk olarak sözleşmeyi imzalayarak mı bu kartı aldılar? Sizler de bir kredi kartı almayı düşünüyorsanız aşağıda bulunan maddeleri kesinlikle dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kredi kartı yüzünden birçok insan gibi sizin de hayatınız ya da eviniz arabanız gibi en çok değerli olan ürünleriniz elinizden alınabilir. İlk olarak ;

  • Sözleşmeyi Kesinlikle Okuyun

Kredi kartı, telefon, internet gibi birçok ürünün sözleşmesini okumadan kesinlikle imzalamayın. Bunların arasından en çok da kredi kartını almadan önce kesinlikle sözleşmesini okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kredi kartları artık günümüzün en vazgeçilmez araçlarından bir tanesi konumuna geldi. Sizler de bu uğurda elinizdeki her şeyden olmak istemiyorsanız kesinlikle sözleşmeyi bir kez de olsa anlayarak okuyun.

  • Not Alın

Kredi kartı almadan önce karşılıklı yapacağınız bu ticaret öncesinde müzakereler yapın ve not almayı kesinlikle unutmayın. Ayrıca pazarlık sonrasında da gerekli olan maddeleri sözleşmeye eklemeyi de unutmayın. Hangi masrafların sizlerden alınıp alınmayacağını da sözleşmeye ekleyin ki kısa bit süre sonra güzel bir fatura ile şok yaşamayın.

  • Bankanın Verdiği Her Kağıda İmza Atmayın
HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Bütçenize En Uygun Konut Kredisi Nasıl Seçilir?

Bazı bankalar kredi kartı vermeden önce eğer bu işlerden anlamayan bir insan iseniz sizlere bazı formlar da imzalatıyor. Bu formlarda imzaladığınız kağıtlardan dolayı adınıza yeni hesap açılabilir, fazladan kredi kartı çıkartılabilir ya da sigortalanabilirsiniz. Bankaların sizlere verdiği formları dikkatlice okumadan kesinlikle imzalamayın ki başınız bir süre sonra ağrımasın.

  • Kurye İle Gelen Sözleşmelere Dikkat

Bankalar geçtiğimiz yıllardan bu yana yeni bir iş çıkararak sözleşmeleri kurye ile göndermeye başladı. Kurye sizlerden hemen imzanızı alıp gitmek isteyecektir. Eğer bu sözleşmeyi okumadan imzalarsanız kesinlikle yandığınızın resmidir.

Yani kısaca bir bankadan herhangi bir kredi almadan öncelikle bu işlerde bilgili olan bir kişiyle görüşün ya da yukarda sizlere verdiğimiz bilgileri dikkatlice okuyun daha sonra ona göre bir şeyler yapın.